Jak zrychlit pomalý metabolismus: Tipy a triky, které vám pomohou lépe hubnout | Ženy.cz
 


Pomalý metabolismus: Signály, podle kterých to poznáte, a jak ho zrychlit!

24. května 2018
Pomalý metabolismus: Signály, podle kterých to poznáte, a jak ho zrychlit!
• Foto:iStock

Pokud se snažíte zhubnout a rozhodnete se hladovět, vaše kila půjdou po takové dietě rychle nahoru. Jenže to zdaleka není to nejhorší. Vaše tělo se totiž dalšího podobného hladovění začne obávat a zareaguje tím, že zpomalí metabolismus. Víte, jak poznáte, jestli se to nestalo právě vám? A jak zase metabolismus zrychlit?

Nejdřív si řekněme, jaké příznaky mohou signalizovat pomalý metabolismus.

Únava

Únavu může způsobovat tisíc dalších věcí, třeba nedostatek spánku, náročná fyzická aktivita nebo může být příznakem dalších onemocnění. „Pokud se ale cítíte často unavení, může to také znamenat, že váš metabolismus je pomalejší a vaše tělo nepřeměňuje rychle potravu na energii,“ říká registrovaná nutriční terapeutka Lisa Moskovitzová.

Suché vlasy a kůže

Když váš metabolismus nefunguje perfektně, vaše tělo neobnovuje buňky tak rychle, jak by mělo. „To má vliv i na pokožku a vlasy,“ říká nutriční terapeut Scott Keatley z Keatley Medical Nutrition Therapy. Stav vlasů a pokožky ale závisí i ale i na tom, co jíte a jak o ně pečujete. Více o suchých vlasech si přečtěte zde.

Chuť na sladké

Tyhle touhy po sladkém jsou obvykle velmi častým způsobem, jak si tělo říká o energii. „Když dobře jíte a dostatečně spíte, ale přesto máte neustále intenzivní chuť na sladké, může být důvodem zpomalený metabolismus,“ říká Lisa Moskovitzová.

Přibírání na váze

I to je jedním z příznaků zpomaleného metabolismu, což bývá velmi časté zejména v době nastupující menopauzy. Čím jsme starší, tím víc se prostě metabolismus zpomaluje. Pokud nehubnete, ale spíše přibíráte, a přitom víte, že moc nejíte, je na čase probrat to s lékařem nebo nutričním specialistou.

Zimomřivost

Pokud funguje metabolismus dobře, pomáhá vám také vytvářet teplo. Jestli je vám ale pořád zima, může být příčinou zpomalený metabolismus.

Dobrou zprávou je, že metabolismus se dá zrychlit. Ty nejlepší tipy a triky na vás čekají v našem speciálním článku:

Nebo se podívejte, co na zrychlení metabolismu radí odborník na výživu Pavel Suchánek?

Dostatek vody opravdu zrychlí metabolismus, potvrzuje odborník na výživu Pavel Suchánek VIDEO Igor Hellebrandt / BPŽ

 Základní informaci o tom, jestli máte nadváhu, vám dá naše BMI kalkulačka.

 

Autor: aši
Jdi na homepageZpět na začátek

Jak zhubnout

Partie Za jaký čas Kolik kg Jakým způsobem Jak zhubnout za týden Jak zhubnout za měsíc Břicho Zadek Stehna Boky Nohy Paže

V našem speciálu najdete vše, ať potřebujete zhubnout 5 kg, 8 kg, 10 kg nebo 20 kg. Všechny tipy jsou připravené ve spolupráci s odborníky. Víme, jak na ploché břicho, známe nejlepší cviky na zadek a stehna. Hubněte běháním, chůzí, plaváním, sexem nebo bez cvičení. Speciální tipy jak zhubnout po porodu. Komu pomůže Atkinsonova dieta, keto dieta, Dukanova dieta, pětifaktorová dieta a jaká jsou jejich úskalí? Jak na celulitidu, zdravý jídelníček a další tipy. Vypočítejte si své BMI. S námi zhubnete zdravě a napořád!