...

... Zdroj: iStock.com

Jak zhubnout za 7 dní do šatů? Jde to i bez hladovění!

Co dělat, když vás čeká důležitá společenská akce a potřebujete trochu zhubnout do týdne? Je jasné, že za 7 dní se tělo radikálně nezmění, možnosti, jak se vejít do oblíbených šatů, ale jsou. Vyřaďte z jídelníčku alkohol, bílé pečivo i sladkosti, pořiďte si to správné stahovací prádlo a zajděte na masáž. Co ještě pomůže?

Kolik je možné zhubnout za týden?

Kilogram tělesného tuku představuje přibližně 7500 kcal (31 401 kJ). Abyste zhubli jedno kilo za týden, musíte logicky denně buď o 500 kcal (2 000 kJ) více spálit, nebo o tuto hodnotu snížit svůj energetický příjem. V praxi to znamená buď přibližně hodinu denně běhat, nebo jíst o čtvrtinu až třetinu méně.

TIP NA VIDEO: Jak správně na kliky?

Video placeholde

Pokud snížíte denní příjem kalorií a omezíte na minimum sacharidy, důsledkem bude hlavně odplavení tekutiny z těla. Takto můžete zhubnout i tři kila za týden. Důsledkem bude ovšem zpomalení metabolismu, budete se cítit unavení a za další týden budete mít shozená kila zpět a nejspíš ještě i něco navíc.

Ale i za týden se dá s postavou leccos udělat. Můžete nějaká kila shodit, zbavit vaše tělo nadbytečné vody, pročistit ho a navíc postavu zpevnit. A díky tomu všemu budete vypadat mnohem lépe. Jak na to?

Snadný jídelníček pro rychlé hubnutí

Začněte u jídelníčku. Jeden týden na sebe můžete být přísnější, bylo by ale fajn, kdyby se vám podařilo některé zdravé návyky přenést i do následujících týdnů.

1. Omezte bílé pečivo

Výhledově není dobré vynechávat sacharidy ve stravě úplně, na týden je můžete omezit. Vynechte bílé pečivo a jezte minimum příloh. Místo toho si zařaďte bílkoviny a velké množství zeleniny. Dopřejte si kvalitní sacharidy v podobě nedoslazovaných cereálií, celozrnného pečiva nebo těstovin. Mimochodem – tohle je jeden z těch návyků, který si udržíte dlouhodobě.

2. Omezte cukr

Tohle se také vyplatí dodržovat i po "dietě". Jednoduché cukry se totiž usazují v břiše jako ochrana vnitřních orgánů, například jater, sliniky nebo střev. Nadměrná konzumace cukru navíc často stojí za nafouklým břichem. Méně sladkého tak znamená plošší břicho a k tomu i další benefity jako méně vrásek a lepší zdraví.

3. Přidejte zeleninu

Místo příloh jezte hromady zeleniny. Pozor – zelenina nerovná se ovoce, to obsahuje velké množství cukru. Jezte velké salátové mísy s balkánským sýrem, kuřecím masem nebo vajíčky. Týden to vydržíte, pak se můžete poohlédnout po dalších variantách zdravých obědů.

Jídelníček na hubnutí najdete zde.

Jídelníček na týden: Inspirujte se

Níže najdete tipy na jídla, která můžete během hubnoucího týdne točit v různých variantách dokola:

Snídaně

vaječná omeleta se zeleninou

plátek knackebrotu

tučný jogurt se zeleninou a nedoslazované cereálie

Svačina

zeleninový talíř

Oběd

zeleninová polévka

pečené maso se zeleninou (střídejte kuře, krůtu, králíka a ryby)

minimum přílohy (například rýže natural)

Svačina

jogurt

zelenina (případně lesní ovoce)

Večeře

zeleninový talíř

cottage nebo balkánský sýr

3 kousky knackebrotu

vejce a zelenina

pečené maso se zeleninou

Jak cvičit, když chcete zhubnout za 7 dní

Určitě vám bude jasné, že pokud přidáte pohyb, efekt se znásobí. Při rychlém hubnutí ovšem platí: Méně je více. Spíše než intenzivní cvičení zvolte raději delší, ale méně náročné. Ideální je například hodina rychlé chůze 3x za týden. Náročné cvičení by totiž mohlo váš organismus, který dostává méně energie, příliš vyčerpat. Tělo si neodpočine, nezregeneruje, pojede "na dluh" a v tomto režimu vám nedovolí hubnout.

Další tipy pro ty, co potřebují rychle zhubnout

1. Zbavte se přebytečné vody

Méně vody v těle znamená méně kilogramů. Nejvíce vody z těla vyženete tím, že budete dostatečně pít – dva až tři litry vody denně. Díky tomu se z těla vyplaví spousta odpadních látek, které mimo jiné také mohou bránit ve shazování váhy, zároveň tělo nebude mít potřebu vodu zadržovat. Detoxikaci organismu pomůže i kopřivový čaj: Mírně odvodňuje a podporuje produkci hormonů důležitých pro spalování tuků.

2. Vynechte alkohol

Jestli jste zvyklí si dát několikrát týdně dvojku vína, alkohol vyřaďte. Sklenička bílého vína obsahuje kolem 550 kJ a červeného 620 kJ, navíc alkohol přidává kilogramy i kvůli zmíněnému zavodnění. Tím, že si dáte od večerního drinku pauzu, půjde nejméně kilo samo dolů.

3. Zrychlete metabolismus

Kvalitní bílkoviny, vláknina a například zelený čaj jsou skvělými pomocníky pro zrychlení metabolismu. Rychlejší spalování vám také pomůže v hubnutí. Podívejte se i na další tipy, jak zrychlit metabolismus.

4. Pořiďte si stahovací prádlo

Chcete si vzít na večírek upnutou róbu, a pořád to není ono? Dobré stahovací kalhotky vám udělají lepší službu než týden o vodě. Celebrity nedají dopustit na stahovací prádlo značky Spanx, u níž najdete všechno, na co si vzpomenete včetně stahovacích overalů, šatů a pásů.

5. Zajděte si na masáž

Správně fungující lymfatický systém podporuje i hubnutí. Lymfatická masáž vás zbaví oteklých nohou, pomůže při celulitidě, přispěje k vyplavení toxických látek i k rychlejšímu hubnutí.

Extra tip: Jak zhubnout za týden do plavek?

Chystáte se do plavek nebo odvážných šatů? Okamžitého zeštíhlení – alespoň opticky – dosáhnete i díky samoopalovacímu přípravku.

Rychlé hubnutí vás nastartuje

Pokud chcete rychle shodit, počítejte s tím, že po skončení diety se kila s největší pravděpodobností zase vrátí. Pojměte proto celou akci jako nový začátek a postupně měňte svůj dosavatní životní styl. Tady je více tipů, jak na to.

Základní informace o tom, jestli máte nadváhu, vám dá BMI kalkulačka.

Podívejte se na video o základních chybách při držení diety: