Nejkrásnější nevěsty všech dob: Od Grace Kelly až po Chiaru Ferragni!

Najděte inspiraci na vlastní svatbu a nebo se jen pokochejte těmi nejkrásnějšími slavnými nevěstami všech dob. Která je vaše favoritka?

Téma svateb bylo, je a bude atraktivní, ať už svatbu plánujete nebo už jste ji prožila. Prohlížet si překrásné šaty, účesy, květiny a šperky slavných nevěst tak nikdy neomrzí. A pro ty, které svatba teprve čeká, mohou být svatby slavných i jistou dávkou inspirace. Pravděpodobně si nenecháte ušít šaty od Diora jako italská influencerka Chiara Ferragni ani si je nenecháte pošít pravými perlami a drahými kameny jako televizní hvězda Sofía Vergara. Může se vám ovšem zalíbit střih, provedení a nebo se můžete jen tak zasnít.

Mezi nejkrásnější nevěsty patří bezesporu ženy z královských rodin. Ikonické jsou dodnes svatební šaty Grace Kelly, podle kterých si po více než šedesáti letech, kdy je monacká kněžna oblékla, nechala ušít šaty pro svůj velký den modelka Miranda Kerr. Naprosto nezapomenutelné jsou také šaty princezny Diany, které jsou na dnešní dobu příliš nadýchané a zdobné, ale v 80. letech byly naprosto dokonalé. Velkou inspiraci do svatebního světa přinesly také vévodkyně Kate a Meghan, podle nichž si pořizují šaty tisíce nevěst po celém světě.

Mezi nejkrásnější nevěsty rozhodně patří také modelka Kate Upton, která oblékla svatební šaty z dílny Valentino, nebo třeba čerstvě provdaná dcera Arnolda Schwarzeneggera, Katherine, která řekla své "ano" Chrisu Prattovi ve sněhově bílé róbě Giorgio Armani.

Katherine Schwarzenegger ve svatebních šatech Giorgio Armani, 2019

Na nejkrásnější slavné nevěsty se podívejte do galerie:

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!