valentyn

valentyn

Parfém Be My Plasteline, Oraculum x Ondřej Stára, 3890 Kč, oraculum.store
Processed with VSCO with av4 preset
Povlak na polštář With Love, Lejaan, od 480 Kč, lejaan.cz
Pulzační stimulátor klitorisu s projekcí hvězdné oblohy Svakom Pulse Galaxie, 1999 Kč, yoo.cz
Hrnek na espresso, The Issues, 800 Kč, artiseme.com
35
Fotogalerie

Láska k designu, vůním a sexu: 35 tipů na krásné valentýnské dárky pro ni i pro něj

Valentýn je v České republice stále neukotveným svátkem, byť jeho obliba stále stoupá. Pokud patříte mezi ty, kteří se nechali svátkem zamilovaných strhnout, určitě už přemýšlíte nad tím, čím své milované obdarujete. Máme pro vás 35 tipů na krásné dárky, které potěší muže i ženy.

Vybrat vhodný valentýnskýdárek může být těžké, zvlášť pokud si je dáváte i s kamarádkami nebo rodinou. Najít něco, co se bude zaručeně líbit, aniž byste perfektně znali vkus obdarovávaného, ale přece jen jde. Kamarádku, partnera či partnerku jistě potěší dobře zvolený kvalitní parfém. Zkuste se poohlédnout v prodejnách s niche vůněmi, které jsou často unisexové. Skvělý výběr nabízí například pražské butiky Myskino nebo Ingredients Store. Velmi osobité vůně nicméně najdete i u malých značek Oraculum, Kintsugi nebo Sister's Aroma.

TIP NA VIDEO: Kde se vzala tradice svatého Valentýna?

Video placeholde

Pokud si netroufáte na koupi objemného flakonu, můžete se porozhlédnout po dnes velmi oblíbených discover setech, které se často prodávají v krásném balení a obsahují výběr více vůní od dané značky. Nejenže se jedná o praktický dárek, kterým zvýšíte šanci, že se s parfémem trefíte do černého, ale také budete vědět, který z nich u obdarovaného člověka vyhrál na plné čáře. To vám pak usnadní výběr dárku například na Vánoce.

Krásným dárkem pro kamarádku či maminku mohou být také vonné svíčky či aromadifuzéry. Značky Nicolaï, Meadows nebo Salt & Stone nabízejí produkty, které nejen opojně voní, ale navíc plní i dekorační funkci v interiéru. Například Meadows svíčky zasazené do broušeného skla můžete po dohoření vyčistit a používat jako svícny pro čajové svíčky.

Valentýnské dárky ovšem nemusí začínat ani končit pouze v beauty sekci. Pokud je vaše drahá polovička zapáleným knihomolem, určitě ji potěší designová publikace (anebo kuchařka) ze slavného knihkupectví Book Therapy. Krásné radosti pro pány zase najdete v osvědčeném Gentleman Storu. A pokud toužíte po dárku, který si užijete oba, vsaďte na designové hrnky z Artisème, měkké ložní prádlo či župany od české značky Lejaan anebo si dopřejte příjemné intimní chvilky s erotickou pomůckou.

Tipy na stylové valentýnské dárky najdete v galerii v úvodu článku.