Rtěnka, úsměv, oblečení ... co vše dělají ženy, které se mají skutečně rády?

Rtěnka, úsměv, oblečení ... co vše dělají ženy, které se mají skutečně rády? Zdroj: Shutterstock

Zamilujte se! 6 věcí, které vám pomohou mít se ráda

Také na všech svých kamarádkách dokážete vyjmenovat všechny přednosti a ocenit, jak jsou nádherné, zatímco sama se sebou mluvíte jako s nejošklivějším a nejnenáviděnějším člověkem na planetě? Pak je nejvyšší čas zkusit to opačně. 

Vyhlaste únor měsícem sebelásky a začněte se k sobě chovat jako k milované osobě. Začít můžete třeba tímhle...

Buďte krásná sama pro sebe. Každý den se oblékněte jako byste měla jít na rande nebo důležitou pracovní schůzku.

Vysoké podpatky, šály, šperky. Staré džíny a mikiny zasuňte hluboko do skříně. Měsíc to bez nich vydržíte.

Namalujte se. Nemusíte moc. Trocha tónovacího krému, pudru, řasenka a rtěnka úplně postačí. A takhle jednoduchý make-up se dá v pohodě zvládnout i s dětmi.

Pořiďte si červenou rtěnku. Odstínů je asi milion, určitě si vyberete. Nebudete věřit, jak vám rozzáří obličej i den.

Usmívejte se. Pokaždé, když projdete kolem zrcadla,zkuste se na sebe usmát. I když se vám nechce. Po pár dnech se z toho stane příjemný zvyk.

Děkujte svému tělu. Dobře, možná vaše tělo nevypadá jako z plavkového katalogu. No a? Zkuste mu každý den poděkovat za něco, co nesouvisí s tím, jak vypadá.

Mnohem důležitější je, co už dokázalo: že jste uběhla závod, že vás přeneslo přes ošklivou nemoc, že díky němu máte úžasné děti, že v něm máte sílu, která minulý týden přestěhovala celý byt. A tak dál.

Neubližujte si slovy. V každou chvilku, kdy vás napadne něco jako „to jsem ale prase“, „to zase vypadám“, „jsem úplně nemožná“, zkuste popřemýšlet, co byste na to řekla kamarádce. To pak řekněte sobě.

Naučte se přijímat samy sebe s láskou a pochopením. Přestaňte konečně plnit očekávání druhých a nesnažte se už dále o dosažení nesmyslných a často nereálných met, které vám jen komplikují život a snižují sebevědomí i vědomí sebe sama. Dokonalost totiž neexistuje.

Těchto a mnoha dalších témat se v rámci semináře Back to Spirit věnují lékaři, koučové i terapeuti, ve svých inspirativních přednáškách a rozhovorech.

Přijďte se inspirovat 8. 4. 2020 od 17:00! Více informací najdete zde!