Štěstí je zadarmo

Štěstí je zadarmo Zdroj: www.motto.cz

5 knih, které nosí štěstí. Vyzkoušeno!

Všichni přejeme štěstí a i sami po něm toužíme. Jak vám řekne kdekdo osvícený, je to jen na vás. Začít můžete například u těchto knih. Začtěte se a rázem máte úsměv na tváři a štěstí na duši. A kdo vás uvidí, bude na tom stějně. Jako u nás v redakci.

Pokračování 2 / 6

Zápisník radosti - Jana LeBlanc

Na tuhle knihu jsem se těšila a splnila má očekávání. Zápisník radosti, kam si své malé i velké štěstí můžete zaznamenat každý den. Ponořili jsme se do něj celá rodina a už poctivě zapisujeme, co ten den každému udělalo radost. Perfektní rekapitulace dne. Člověk si uvědomí, kolik fajn věcí vlastně zažil.

zápisník radosti
zápisník radosti | Zdroj: www.kniha.cz

Tohle není diář, který s sebou máte nosit v kabelce a plnit povinnostmi. Je to zápisník, do kterého si máte napsat, co vás potěšilo - pochvala, která vás zahřála u srdce, povedené tvarohové knedlíky, které jste uvařila, písničky, které nemůžete dostat z hlavy. Navíc v něm najdete tři sta šedesát pět tipů, které vás povzbudí, inspirují a pomohou proměnit zdánlivě běžný den v jedinečný. Nebo otázek, díky nimž se o sobě možná dozvíte i něco překvapivého.

Zápisník je dílem novinářky Jany LeBlanc a vychází v krásné grafické úpravě ilustrátorky Martiny Pavlové.

Pokračování 3 / 6

Šťastná kniha - Bára Šťastná

Knížka od Báry Šťastné vás opravdu pobaví. Zejména ženy, zaměstnané, pečující o děti, se životními zkušenostmi v zádech, ty se tady najdou. Když čtu knihu cestou do práce, lidé se podivují, proč se tak usmívám. Mrknou, co držím v ruce a úsměv vidím i na jejich tváři. Jak vám bude připadat, že autorka mluví o vás. Tolik podobných situací a zbytečných starostí.

Šťastná kniha
Šťastná kniha | Zdroj: www.motto.cz

"Taky vás někdy napadlo, že byste chtěli změnit svůj život, protože se necítíte šťastní? Ale jak to udělat? Odjet meditovat do Indie? Chovat bio ovce na Šumavě? Zachraňovat děti v Africe? Pracovat v baru na středomořské pláži? Taky mě to napadlo, ale, upřímně řečeno... nechtělo se mi. Místo toho jsem vyzkoušela různé způsoby, jak být šťastnější, a přitom si nechat svůj život takový, jaký je: s manželem a dvěma dětmi, s bytem na hypotéku a normální pracovní dobou.

Tak například jsem zjistila, že bych určitě byla daleko šťastnější, kdybych nenosila boty, které mě tlačí, nemusela pokaždé hodinu lovit v kabelce, když mi zazvoní telefon, a neměla skříň nacpanou oblečením, které nenosím. Objevila jsem spoustu věcí, které mi dělají radost, i když tak na první pohled nevypadají: deštivé léto, zavařování povidel, vyhazování starých krámů, bobování s dětmi, ochutnávání podezřelých exotických jídel, počítání komářích štípanců a běhání (i když se mi nechce). A především jsem zjistila, že štěstí si nesmíme schovávat na Vánoce, na dovolenou nebo na někdy jindy. Nedělejte to tedy ani vy a zkuste být šťastní hned teď." Barbora Šťastná

Pokračování 4 / 6

Štěstí je zadarmo - Michaela Klevisová

Štěstí lépe vidíme u druhých než u sebe samých. Až pak nám dochází, že úspěch přece nemusí nutně být to, co vás nejvíc pozvedne v očích ostatních. Povídky Míši Klevisové jsou absolutním relaxem, kdy vnímáte jen příběhy lidí a proplouváte si štěstím.

Štěstí je zadarmo
Štěstí je zadarmo | Zdroj: www.motto.cz

Kamila rozpoutala válku se svými příšernými sousedy. Táňa už se nemůže dívat, jak si její máma ničí život. Aneta se asi zamilovala – jenže do nesprávného muže. A Jiří se ze všech sil snaží, aby ho dcera měla aspoň trochu raději... Hlavní postavy povídek mají společný cíl: být alespoň trochu šťastnější. Na štěstí má přece právo každý, ne? V jejich příbězích o důležitých náhodách a životních prozřeních potom sehrají roli kočičí (a někdy i psí) hrdinové... Autorka ke knize dodává: Opravdový úspěch může být něco, za co si sami sebe vážíte, co vás naplňuje. Jen vás samotné. nemusí nikdo další vědět...“

Pokračování 5 / 6

Okamžiky štěstí - Patrik Hartl

Knihu jsem dostala k Vánocům. Chtěla jsem ji. Proč? Zjistit, co na té knize všichni mají. Při cestování městskou dopravou často sleduji, co lidé čtou. Poslední měsíce vidím jen jednu. Metro zahlcené Okamžiky štěstí.

Dvojromán Patrika Hartla můžete číst z obou stran. Autor úspěšných titulů Prvok, Šampón, Tečka a Karel a Malý pražský erotikon přichází s novým neotřelým nápadem. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte.

Okamžiky štěstí
Okamžiky štěstí | Zdroj: www.motto.cz

Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.

Pokračování 6 / 6

Štěstí - Antoine de Saint-Exupéry

Jen to, že ji mám, mě těší. Nečtu ji každý den. Někdy leží týdny nepovšimnuta, ale pak ji přečtu jedním dechem.

Štěstí
Štěstí | Zdroj: www.knihydobrovsky.cz

Malá útlá knížečka plná krásných citátů z pera Antoine de Saint-Exupéryho, je vhodná pro každého, kdo si oblíbil tuto nezapomenutelnou postavu nejenom francouzské, ale i světové literatury. Na osmačtyřiceti celobarevných stranách plných originálních autorových ilustrací z prvního vydání Malého prince, najdeme životní moudrost, kterou se můžou chlubit jen výjimeční spisovatelé, mezi něž Antoine de Saint-Exupéry nepochybně patří.