Zahřejte se na duši!

Naši náladu neovlivňuje jen naše okolí nebo to, jak se vyspíme. Na psychice se podepisují i roční období a vrtkavost počasí. Jsme v létě veselejší a přes zimu bez nálady? Máme pro vás pár tipů, jak se přes zimu zahřát a čeho se vyvarovat. 

Sociální izolace rozhodně ne!

Sociální odloučení vám na psychice zajisté nepřidá. Psychologové z torontské univerzity provedli test se dvěma skupinami dobrovolníků. První skupina si měla vybavit pocit odmítnutí a osamělosti, druhá naopak pocit přátelství, náležitosti k nějaké skupině. Poté měli odhadnout, jaká je teplota v místnosti, v níž se během testu nacházeli.

Odhady potvrdily fakt, že skupině, která si měla navodit pocit přijetí, bezpečí, a tedy i s tím spojené dobré nálady, bylo větší teplo. Pocit nejistoty, nervozity či strachu bývá obvykle spojený i s pocitem chladu. Nezůstávejte sami, a i když se vám moc nechce ven z teplého bytu, setkávejte se s přáteli.

Ze tmy do tmy

Než opět nastavíme letní čas, budeme chodit do práce i z práce za tmy. Logicky pak máme tendenci usínat. Nabízejí se dvě možnosti, jak zastihnout světlo, které nám dává energii. Zkuste si jít hned po rozednění zaběhat.

Bude to zaručeně pozitivní start dne, a i když nebude zrovna slunečno, bude vám líp, než až se za vámi zase zavřou dveře v ponurých dnech většinou uměle osvětlené kanceláře.

Dny volna pak využijte tak, abyste načerpali pozitivní energii i na dny, které strávíte ve tmě. Vyjeďte si třeba na chvíli z města a jděte se projít do lesa. Všechno je jen o využití volného času, který si korigujeme sami.