Život na podpatcích. Proč je nosíme?

Rozhlédněte se kolem sebe a počítejte. Kolik žen si honosně vykračuje na vysokých podpatcích? Téměř všechny. Proč nosí podpatky? Odpověď na to, proč se ženy odmítají vzdát vysokých bot, přestože jim prokazatelně fyzicky ubližují, leží na dost možná nečekaném místě. V dávné minulosti.

Dětství jsem strávil obklopen dívkami. Zatímco kluci mého věku lítali po bytě a za rafinovaných zvukových efektů s modely džípů zdolávali smrtonosné nástrahy, jako byla třeba zmuchlaná deka v obýváku, mě byste našli v pokojíčku, jak před sebou v tichosti tlačím růžový kabriolet.

Nevadilo mi hrát si s panenkami, naopak! Tedy až na jednu – tu, která měla ploché nohy a kterou nebylo možné obout do lodiček. Jak by mohla jednoho dne mít prince (rozumějte: svůj šťastný konec), když nemůže mít ani střevíček, který by ztratila na schodišti při úprku z bálu, uvažoval jsem.

Mám podezření, že některé ženy tak uvažují i v dospělém věku. Netvrdím, že potajmu doufají, že v lískovém oříšku najdou nejnovější model značky Prada, ale krásné boty na vysokých podpatcích považují za klíč k lepším zítřkům. A navíc si je zvládnou vykouzlit samy.