Rihanna a další power moms: Jak slavné ženy mění náš pohled na mateřství

4 min čtení

4 min čtení

V pátek 13. května porodila zpěvačka Rihanna svoje první dítě – syna, kterého má s hudebníkem ASAP Rockym. Informace se na veřejnost dostala o šest dní později. Od oznámení těhotenství na začátku roku stihla diva z Barbadosu několikrát zbořit konvence těhotenské módy – její odhalené břicho se stalo symbolem mateřské síly a inspiruje i jiné slavné matky. Bude podobně otevřená i s prezentací svého děťátka?

Poslední lednový den roku 2022 patřil Rihanně. Právě tehdy totiž zveřejnila první těhotenské fotografie. Pózovala na nich s otcem dítěte, rapperem ASAP Rockym, a na sobě měla dlouhou křiklavě růžovou bundu Chanel rozepnutou pod prsy, aby vyniklo břicho. Mnozí si tehdy ťukali na čelo – lednová kosa a nahé bříško. Dnes už víme, že to byl teprve začátek Rihanniny fashion cesty, během které s pobaveným úsměvem překročila hranice běžné těhotenské módy ještě mnohokrát.

TIP NA VIDEO: Rebelka Madonna – připomeňte si její příběh.

Nebyla zdaleka první slavnou ženou, která své těhotenství dávala pyšně takto na odiv. S odhaleným bříškem tančila na party Cyndi Lauper, jež rodila v roce 1997, magazínové prvenství zase už nikdy nikdo nevezme Demi Moore, kterou v roce 1991 pro Vanity Fair ikonicky zvěčnila Annie Leibovitz. Také na červeném koberci se v průběhu let objevovaly dámy, které se ani v těhotenství nevzdaly průsvitných materiálů – v roce 2011 takto upoutala pozornost Charlotte Gainsbourg na filmovém festivalu v Cannes. Rihanna nicméně ukazovala bříško zdaleka nejčastěji – v podstatě pokaždé, když někam vyrazila. Když ji pak Annie Leibovitz fotila pro aktuální číslo americké Vogue, v podstatě neměla jak vzbudit zvědavost – svět už Rihanninu linea negru viděl ze všech úhlů a dávno předtím.

Loading
Loading
Loading

Zajímavé bude sledovat, jak moc veřejně, nebo naopak soukromě bude Rihanna vystupovat coby matka malého syna. Ukáže ho na Instagramu? Naváže na svou těhotenskou jízdu a bude dál posouvat hranice módy? Stane se propagátorkou veřejného kojení? Než budeme znát odpovědi na tyto otázky, pojďme si připomenout její slavné souputnice, jejichž cestu za mateřstvím jsme sledovali nedávno a které se ve veřejném prostoru zasloužily o kult power moms.