Konec kluků z plakátu? 6 nových idolů, které nás mámí kouzlem osobnosti

5 min čtení

5 min čtení

Zatímco na přelomu milénia jsme obdivovali klasické hezouny typu Lea DiCapria a Brada Pitta, dnes zástupy fanynek šílí po mužích, které na první pohled vyloženě za krasavce označit nelze – Adam Driver nebo Benedict Cumberbatch by mohli vyprávět. Mají ale neskutečné charisma a právě pro svou zvláštnost jsou tak neodolatelní. Takové jsou idoly současnosti: zajímavé a osobité.

Matt Smith

Zatímco Britové díky seriálu Pán času už od roku 2010 vědí, že Matt Smith je ikona, zbytek světa na to přišel až skrze seriál Koruna, kde se bezmála čtyřicetiletý herec (kulaté narozeniny oslaví 28. října 2022) vyšvihl do záře reflektorů díky roli prince Philipa v prvních dvou sériích. Rodák z Northamptonu perfektně zachytil frustraci chotě královny Alžběty II. ze života ve stínu vlastní manželky a zároveň autenticky ukázal, co to je generační trauma a jak elegantně ho umíme přenést na vlastní děti. K autentickému výkonu Smithovi pomohla i fyzická podoba s někdejším vévodou z Edinburghu.

Matt Smith jako princ Philip v první a druhé řadě seriálu Koruna.

Co se filmů týče, vidět jste ho mohli například ve sci-fi počinu Lůno po boku Evy Green nebo v politickém thrilleru Veřejné lži z roku 2019. Že Smithovi nejvíc sedí role nejednoznačných mužů a padouchů, dokázal v loňském hororu Poslední noc v Soho, kde s jeho Jackem sice nemůžete sympatizovat, zároveň ale moc dobře chápete, proč mu Anya Taylor-Joy podlehla.

Coby neodolatelný padouch Smith loni zazářil v hororu Poslední noc v Soho.

Opravdový vrchol slávy Matta Smithe nicméně probíhá právě nyní, a to díky Rodu draka, seriálovému prequelu ke Hře o trůny. TikTok je aktuálně zahlcen sestřihy, v nichž je hlavní hvězdou Daemon Targaryen, jehož ztvárnil právě Smith s platinově blond parukou. Daemon je sice sadista, který rád intrikuje a manipuluje, aby získal, co chce, zároveň má ale i citlivou stránku a je extrémně loajální vůči těm, na kterých mu opravdu záleží. Smith ho navíc hraje s takovým přehledem, že si pro sebe dokáže ukrást každou epizodu, v níž se objeví – a někdy u toho nepotřebuje pronést jedinou repliku. Dokonalý idol pro všechny, kteří rádi přehlížejí red flags s bláhovým výkřikem „Já ho napravím!“.

Matt Smith je zkušený filmový i seriálový herec, role Daemona Targaryena z něj ale udělala jeden z největších idolů roku 2022.

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>