Andrea Verešová: I já občas zhřeším. Co dělá pro svou dokonalou postavu?

Modelka Andrea Verešová se pyšní dokonalou postavou. Tu ale rozhodně nemá zadarmo. Čím se udržuje ve formě, co si dává k snídani a proč je pro ni důležitý sport?

Při své náročné profesi si musíte udržovat postavu po celý rok. Děláte vůbec nějaká opatření, když se blíží plavková sezona?

Ale jistě, i já ráda občas hřeším a o Vánocích neodolám dobrůtkám a cukroví. Během zimy se navíc jedí spíše těžší, výživnější a kalorická jídla, která nás ohřívají a dodávají více energie. Tělo se automaticky trochu obaluje tukem, který musíme na jaře shodit. Jarní detox, očistná kúra a sport nás zbaví nejen toxických látek, ale i vánočních tuků a pomůže být opět fit a krásné do plavek. (smích)

Na jaře jste taky absolvovala očistu…

To je pravda, vyzkoušela jsem si poprvé jaterní detox. A rozhodně ho doporučuji každému, kdo chce své tělo očistit od nahromaděných toxických látek, cholesterolu a nežádoucích usazenin z jater a ledvin. Cítím se po něm skvěle a mám mnohem více sil a energie. Což se na jaře určitě hodí.

Prý najíždíte na intenzivnější pohybový režim?

Dělám jógu, tenis, plavání, kolo, pilates a Power Plate. Ten je skvělý na intenzivnější trénink nebo když chcete zvýšit tonus těla.

Stačí dvacetiminutové cvičení a cítíte i ty partie, o kterých jste nevěděli, že existují. Máte trenéra?

Mívala jsem, na jógu i na pilates. Občas zajdu k někomu na lekci, ale spíš v zimě. Chodím také na takové míčové posilování – spojení pilates a cvičení na míči. Na lekcích je skvělé, že vás opraví, poradí se správným dýcháním, a navíc se dostanete do poloh nebo frekvencí, které byste sami vzdali. Když mám pracovně nabitý den a nemám tolik času, kolik bych si představovala, zacvičím si alespoň ráno, než děti vstanou, případně večer, když je uspím. Všechno je o prioritách, pevné vůli a disciplíně. Věřte mi.

Zdá se, že teď všichni běhají. Běháte taky?

Odmalička běh nemusím, a to jsem chodila do sportovní třídy. (smích) Můj syn to má asi po mně. Ale dcera je pravý opak. Je jedna z nejlepších atletek v plzeňském kraji, teď třeba vyhrála závody v běhu přes překážky. Já si jdu radši zaplavat, zalyžovat nebo zahrát tenis. Nebo jdu na kolo.

Článek pokračuje na další straně: