Párový terapeut a kouč Honza Vojtko.

Párový terapeut a kouč Honza Vojtko. Zdroj: Mall.tv

Řešení vztahů přes mail a telefon: Kdy ano a kdy ne? Odpovídá Honza Vojtko

Chytré telefony mají mnozí z nás při sobě od probuzení do usnutí. Navykli jsme si přes ně vyřídit leccos a výjimkou nejsou ani partnerské spory nebo dokonce rozchody. Ano, je to jednoduché, je to hned hotové, člověk nemusí celý den přemýšlet, co druhému večer řekne. Jenže – asi tušíte, že takové řešení vztahu po telefonu vyvolá víc otázek. Přesto jsou chvíle, kdy to může být i funkční. Jak to vidí párový terapeut Honza Vojtko?

Vztahy, a nejenom ty partnerské, se odehrávají u většiny z nás i na chytrých telefonech. Umíme přes ně říct téměř vše – od „miluji tě“ až po „nemá to cenu“. Někdy je jednodušší se přes telefon i pohádat, je to rychle venku a člověk se tím netrápí. Jenže, jak to vlastně funguje? Může taková komunikace ve vztahu dlouhodobě obstát?

Má cenu řešit vztahy přes telefon? Odpověď přináší párový terapeut, lektor a kouč Honza Vojtko.

Honza Vojtko tu pro vás bude i dál! Postupně probereme nevěru, seznamovací hry, jak poznat opravdový vztah, proč je těžké říct „miluji tě“ nebo proč se váš partner bojí závazků. A spoustu dalšího. Každý všední den následující dva měsíce sledujte Vztahy Honzy Vojtka – každý všední den najdete odpověď na to, co vás nejvíce zajímá. Zítra na téma: Jak řešit přes telefon vyhrocené emoce.

Terapie sdílením jako seriál

Esemesky a vztahy jsou také hlavním námětem seriálu Terapie sdílením. Osm zpráv, osm epizod a osm příběhů. Příběhů, které inspirovali reální odesilatelé a příjemci krátkých vzkazů a objevily se na Instagramu Terapie sdílením. Zdánlivě úsměvné a prosté, ve skutečnosti ale ukazují realitu současných vztahů, které se z velké části odehrávají na displejích chytrých telefonů.