Knihy, které inspirovaly slavné osobnosti, jako jsou Ellen DeGeneres nebo Barack Obama. Možná je máte doma

Necháváte si rádi doporučit zajímavé knihy a o to víc, když je doporučení od lidí, kteří jsou úspěšní, slavní a svými činy mění svět? Za svůj úspěch vděčí jistě i literatuře, která ovlivnila jejich názory a myšlenky. Jestli nevíte, po čem v knihovně sáhnout, zkuste chvíli číst jako Barack Obama, Nelson Mandela nebo Oprah Winfrey.

Možná si myslíte, že jejich volby padají jen na složité filozofické eseje, ekonomické knihy nebo obsáhlé autobiografie, které normálního člověka nemohou zajímat. Ano, takové knihy v jejich seznamu najdete, ale vyskytuje se tam i spousta klasiky, motivačních a rozvojových knih. S těmi můžete začít a pak se třeba vrhnout na ty eseje. Vybrala jsem vám z jejich seznamu doporučeného čtiva ty knihy, které jsou u nás dostupné, čtivé, a ať už budete konverzovat na party, firemním večírku či ve skupince hluboce sofistikovaných lidí, nad těmito knihami najdete společnou řeč a rozhodně se neshodíte.

Ellen DeGeneres, slavná americká komička, herečka proslulá svou show, kterou sledují miliony lidí, doporučuje:

Změňte své myšlenky, změňte svůj život: Žít moudrostí taa - Wayne Walter Dyer

Změňte své myšlenky, změňte svůj život Žít moudrostí taa – Wayne Walter Dyer, Knihcentrum 319 Kč

Klasický text 81 veršů s názvem Tao te ťing či Skvělá cesta nabízí vyvážené, morální, duchovní rady a návody pro blaho člověka. Dr. Wayne W. Dyer v této knize přezkoumal stovky překladů Tao te ťing a napsal 81 pojednání o tom, jak moudrosti Lao-c‘ využít v dnešním moderním světě. Obsahuje všechny verše Tao sestavené podle Waynova výzkumu. Každá kapitola je určena pro život ve znamení Tao. Tahle kniha změní váš pohled na svět.