Bojíte se začít konverzaci? Vylepšete s našimi tipy své small talks dovednosti a konverzujte

Začít si povídat jen tak s někým na ulici, párty či v čekárně? Hrůza, nepředstavitelná situace, přání, které byste rádi. Kvůli své uzavřenější povaze či covidové sociální izolaci jsou vaše konverzační schopnosti na nule. Je na čase je vylepšit. Zapomeňte na téma počasí a veďte smysluplnější rozhovory. Víme, jak na to.

Jak rádi byste také uměli kamkoliv přijít a začít se nenuceně bavit s lidmi. Místo toho postáváte spíše při straně a čekáte, kdo nahodí udičku. Zarytě mlčíte, odcházíte dříve, snažíte se zabavit sami. Škoda, a vy to víte. Jen ta ústa otevřít. Ale o čem si povídat, abyste nevypadali trapně? Co když někoho urazíte? Nakonec při své analýze dojdete k rozhodnutí, že to nějak bez konverzace zvládnete. Jenže, co když si tím zavíráte dveře před novou láskou, příjemnější atmosférou v kanceláři nebo kariérou? Za poslední rok navíc vaše schopnost konverzovat ještě více klesla.Home office, nákupy on-line, veškerá domluva přes chat. Ale teď se zas časy mění. Před vámi je léto, posedávání na zahrádkách, spousta situací, kde budete s lidmi. Strach je přirozená obranná reakce, ale v komunikování spíš škodí. Lidé jsou sociální tvorové a družit se potřebují. Pojďme se naučit začít konverzaci a vést ji smysluplně. Téma počasí to jistí vždy, ale zkusme to jinak. Samantha Boardmanová, psychiatrička z Manhattanu píšící blog s názvem The Positive Prescription říká, že nové konverzace nám otevírají cestu do světa: „Pamatujte, že každý, koho kdy potkáte, ví něco, co vy ne. Konverzace o našich zkušenostech a světě kolem nás nám umožňuje najít smysl v našich životech. Dobré konverzace usnadňují spojení s osobou, se kterou mluvíme, a půjdeme-li v rozhovoru hlouběji, nacházíme jednoduchý způsob, jak si vypěstovat štěstí.“ Ano, začít konverzaci není vždy lehké, ale také ne nemožné.

TIP NA VIDEO: Udělejte dojem

Požádejte o radu

Jak bystře poznamenal Oscar Wilde: „Všichni obdivujeme moudrost těch, kteří k nám přicházejí pro radu.“ Je to skvělý způsob, jak zahájit konverzaci. Lidé většinou rádi mluví o sobě a svých zkušenostech. Studie ukazují, že když člověk mluví o sobě, cítí se dobře – aktivují se stejné oblasti mozku jako při konzumaci dobrého jídla, užívání drog a dokonce i sexu. Využijte této možnosti jako příležitost se něco naučit.