Iris Apfel umí žít: Co všechno se můžeme učit od této 95leté módní ikony?

Mnohým leží v žaludku. Myslí si o ní totiž, že se na stará kolena zbláznila a svojí exentričností na sebe chce jen upoutat pozornost. Jenže pětadevadesátiletá Iris Apfel, módní ikona, taková byla vždycky. A úspěch, kterého během svých let dosáhla, není rozhodně zadarmo. 

Je šik a mnohé ženy by si z ní měly vzít příklad. Iris Apfel si totiž ve svých pětadevadesáti letech umí užívat života mnohem více než kdejaká třicítka. Navíc má dost jasný názor na to, jak moc důležitý je styl, a že to o věku vůbec není. Ostatně, její fotky o tom vypovídají.

Ačkoliv někteří považují její fotky za pouhý kalkul, za Iris Apfel se skrývá mnohem více než "zajímavé obrázky". Módní ikonou se rozhodně nestala přes noc a jen tak náhodou. K designu měla blízko vždycky, vždyť také studovala umění a historii. Rozhodně si tenkrát nemyslela, že by se někdy mohla stát majitelkou firmy. A o několik desetiletí později, s manželem Carlem, který je už po smrti, založili vlastní textilní podnik Old World Weavers.

Iris Apfel je zastáncem myšlenky, že než člověk začne cokoliv řídit, musí dělat nějdřív to, co jeho podřízení. Jen tak jim bude schopen porozumět a jen tak může vést dobře podnik jako takový. "Je důležité najít si svoji vlastní cestu. A tou potom jít opatrně, krůček po krůčku. Učit se a objevovat, ale postupně," řekla v jednom rozhovoru.