Móda z Milána: Kdo nejvíc šokoval diváky a co se mezitím nosilo v ulicích?

3 min čtení

3 min čtení

Po Londýně, který se zahalil do smuteční černé i do crazy denimu, přebral štafetu v pořádání fashion weeku pro jaro a léto 2023 Milán – kolébka nekompromisní a okázalé elegance. Pojďte se s námi podívat na nejvýraznější momenty z přehlídek, ale i na trendy, které ovládly ulice hlavního města italské Lombardie.

Dvojčata

„Sežeňte mi 68 modelů a modelek a jejich identických dvojčat,“ znělo originální castingové zadání Alessandra Micheleho, kreativního ředitele Gucci. A jak si přál, tak se stalo. Překvapení ve stylu pohádky Třetí princ spočívalo v tom, že molo bylo původně rozdělené podélně na dvě části a v každé z nich prezentovalo jedno z dvojčat. Poté se mobilní zeď zvedla a defilé rozehrálo hru optických iluzí, kdy dvojčata společně prezentovala ruku v ruce téměř identické modely. Micheleho dvojčata fascinují dlouhodobě; na Met Gala letos přišli s Jaredem Letem oblečení jako dokonalí dvojníci a jeho maminka prý měla jednovaječnou sestru.

TIP NA VIDEO: Pražský fashion week očima redakce Ženy.cz

Loading

Pozoruhodné je, že ve stejný den se konala přehlídka značky Sunnei, kde modelky a modelové rovněž sestávali z dvojčat (obyčejné kouzlo nechtěného). I tady byla pointa ukrytá v překvapení – jedno z dvojčat vždy sedělo mezi hosty inkognito ve vlastním oblečení. Poté se zvedlo, vyšlo na molo a zmizelo v bílých točitých dveřích, odkud za pár sekund vyšel druhý ze sourozenců oděný v Sunnei. Překvapení přítomných hostů vtipně zachycuje následující video.

Loading

Paris Hilton

Jak zařídit, aby se vaše přehlídka co nejvíc sdílela na sociálních sítích? Požádejte Paris Hilton, aby předváděla poslední model. Dědička hotelového impéria zazářila jako zlatý hřeb přehlídky Versace ve svém typickém full-pink outfitu – růžových třpytivých minišatech, které daly vzpomenout na její slavný narozeninový outfit z přelomu milénia, a závoji, v němž vypadala jako barbie nevěsta. Nebo spíš jako ona sama – růžový závoj byl součástí i jednoho z řady jejích svatebních outfitů.

Loading

Kim Kardashian x Dolce & Gabbana

Před čtyřmi lety návrháři Domenico Dolce a Stefano Gabbana o rodině Kardashianových řekli, že jsou to „the most cheap people in the world“. Móda však miluje ironii, a tak nyní vděčně navázali spolupráci přímo s královnou klanu Kim Kardashian. Osobně prošla archivy italského módního domu z devadesátých a nultých let a výsledkem je kolekce (nebo spíš selekce) nazvaná Ciao, Kim!. Pro kontroverzní módní dům, který je spjat s rasistickými skandály a homofobními názory, jde o způsob, jak udržet relevanci značky. Připomeňme, že Dolce & Gabbana rovněž hostili opulentní italskou svatbu Kourtney Kardashian a Travise Barkera, přičemž oblékali celou rodinu. Krásná reklama pro stovky milionů influencerů.

Loading

Legendy & Bottega Veneta

A cenu za nejkrásnější scénu vyhrává… Bottega Veneta! Italský módní dům pod vedením Matthieua Blazyho píše další úspěšnou kapitolu a dokazuje, že móda je stejně důležitá jako celkový vizuál. Čtyři sta malovaných stoliček pro hosty, stejně jako barevnou epoxidovou podlahu pro Bottegu vytvořila legenda italského designu Gaetano Pesce (82). Molo následně ovládla jedna z největších legend současného modelingu, Kate Moss. Z dálky se může jevit, že jí designér vybral banální outfit – kostkovanou košili a široké džíny – obojí ovšem bylo kožené.

Loading
Loading

Padající modelky

První pád přítomné hosty šokoval, s každým dalším však vycházelo víc a víc najevo, že nejde o zabijáckou obuv, nýbrž o odvážný koncept. Kreativní designérka Beate Karlsson, která vede florentskou značku AVAVAV, si totiž jako téma zvolila předstírané bohatství a falešné pozlátko, které se s módou často pojí, a rozhodla se, že stvoří parodii na přehlídku a celý ten snobský humbuk shodí z pomyslného piedestalu. Modelky zprvu předváděly tradičně přezíravou chůzi, rázem se však groteskně (ale i velmi přesvědčivě) kácely k zemi. A na závěr je v tom nenechala ani samotná designérka.

Loading

Jaké trendy ovládly milánské ulice? Podívejte se na následující kapitoly. >>>