Štíhlá po celý rok. Víme, jak na to!
Zima má i spoustu příjemných stránek a nemusíte během ní přibrat. To se sice opravdu děje a vědci říkají, že od listopadu do ledna ztloustneme tak o půl kila až o kilo. Sice to není nijak moc, ale i tak pro vás máme 3 šikovné tipy, jak to udělat, aby se to letos nestalo.
Zvažte to!
Dlouho se mělo za to, že denní vážení je nesmysl a člověka akorát stresuje. Jenže psycholog a nutriční poradce David Levitsky nedávno publikoval studii, podle které to funguje přesně obráceně. Dennodenní ranní vážení nás motivuje, abyste se během celého dne stravovala zdravěji. Doslova říká, že když si každé ráno stoupnete na váhu, je mnohem pravděpodobnější, že si k obědu místo těstovin se smetanovou omáčkou objednáte třeba čočkový salát.
Když se nebudete denně vážit, sice se nebudete stresovat, jenže dopady a procitnutí jsou pak drtivé. A věděla jste, že nejlehčí jsme v pátek ráno a nejtěžší naopak v pondělí? Važení proto neodbývejte ani o víkendu!
Pokračování 2 / 4
Čistá linka
Pokud máte na kuchyňské lince vystavený chleba, různé druhy cereálií, v poklopu bábovku nebo pokud tam máte toaster a další pomůcky, koledujete si o docela velký problém. Odborníci spočítali, že lidé mající tzv. otevřenou kuchyni mají v průměru až 9 kilo navíc oproti těm, kteří věci uklízejí do skříněk nebo do spíže.
Ještě hůř jsou na tom lidé, kteří mají na dohled oblíbené nápoje nebo sirupy. Ti mají v průměru nahoře až 11 zbytečných kilogramů.
Pokračování 3 / 4
Rozhýbejte to v pondělí
Protože pondělí psychologicky nastavuje režim pro celý zbytek týdne.
Odborníci říkají, že když se ze sportu vymluvíte v pondělí, je mnohem větší pravděpodobnost, že totéž uděláte i v úterý, ve středu a všechny následující dny. Naopak když se v pondělí přemůžete a cvičit půjdete, dáte svému mozku a tělu nejlepší signál, aby dobrý režim udržely celý týden. Patříte mezi většinu?
Pokračování 4 / 4
Proč hubneme od prvního?
Tenhle fenomén má co dělat s tzv. efektem nového začátku.
Je prokázané, že milníky typu nového roku, měsíce nebo týdne nám opravdu dokážou vsugerovat dojem, že začínáme nový život.
Psychologové tvrdí, že je to tím, jak o sobě smýšlíme - jako o lidech, kteří se s přibývajícím věkem stávají lepší a moudřejší. Chyby patří minulosti a minulosti - to pošetilé, nezodpovědné já, co se přejídá, necvičí a vůbec je plné nejrůznějších zlozvyků - je potřeba nějak oddělit.
Milníky v podobě narozenin nebo nového roku k tomu fungují stejně dobře, jako když po ošklivém rozvodu změníte účet. Definují zkrátka jasnou hranici mezi předtím a potom.
Zajímavé je, že na lepším já je kus pravdy. Vědci tvrdí, že pokud o sobě momentálně přemýšlíte jako o zodpovědnějším člověku, než jste bývala před rokem, velmi pravděpodobně opravdu zodpovědnější jste.