.

. Zdroj: archiv firmy

.
.
.
Nejlepší víkend, Patrik Hartl, Martinus, 319 Kč.
8
Fotogalerie

Podzimní čtení: Knihy, které přečtete jedním dechem

Někdo se s přibývající mlhou ještě více ponoří do mrazivých detektivek, jiný naopak velmi rád sáhne po humoru, který mu dny rozjasní. Ať patříte do jakékoliv skupiny, v našich podzimních tipech na čtení si rozhodně vyberete.

Není úniku – Taylor Adams

O čem je: Thriller Není úniku Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!

Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem…

.
. | Zdroj: archiv firmy

Chceš-li rozesmát pánaboha – Michael Třeštík

O čem je: Dojemný a vtipný román od nejznámějšího seniora na Facebooku a autora bestselleru Jen aby, řekla moje žena.

Jak kdysi prohlásil slavný režisér Woody Allen: „Chceš-li rozesmát pánaboha, řekni mu své plány.“ Kniha Michaela Třeštíka zachycuje životy jeho rodičů a události, které je poznamenaly, a zároveň přináší autentickou mozaiku života české společnosti v minulém století. Z vyprávění, dopisů a zápisků svých rodičů vytvořil autor příběh, který potvrzuje, jak nepředvídatelné mohly ve dvacátém století být lidské osudy. Je až s podivem, kolik dějinných událostí, setkání s významnými a zajímavými osobnostmi i pohnutých zvratů se do lidského života vejde.

.
. | Zdroj: archiv firmy

Továrna na vafle – Roman Helinski

O čem je: Nadčasový román o tom, jak snadno lze oklamat masy, ale také o touze nechat se mást.

V továrně na vafle vládne čilý ruch, vše běží v zajetých kolejích, vafle přijíždějí na páse a ženské je balí do krabic... Pak ale přichází narušitel! Arka Narovski – vysoký, charismatický, tajuplný. Atmosféra v továrně rázem začne houstnout a výroba tuhnout jako vafle v peci. Podvratná činnost nového zaměstnance vyústí ve stávku, zastavení výroby, dokonce i požár továrny. Lze napravit napáchané škody a rozjet se znovu po starých kolejích? Nebo je stav nenávratný?

.
. | Zdroj: archiv firmy

Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle – Miroslav Macek

O čem je: Suchý anglický humor na českém venkově v podání autora bestselleru Saturnin se vrací.

Vítejte ve světě, ve kterém není místo pro špatnou náladu a kde se nakonec vše v dobré obrátí! Mladík z dobře situované rodiny, s břitkým humorem a zálibou v krásných ženách, se za účelem bližšího seznámení s (další) půvabnou dívkou nechává najmout na místo vychovatele dvou devítiletých chlapců. Poradí si v láskyplném a humorném příběhu nejen s nimi, ale i s dalšími obyvateli zámku a členy rodiny zámožného velkoobchodníka s vepřovým dobytkem?

.
. | Zdroj: archiv firmy

Nejlepší víkend – Patrik Hartl

O čem je: O tom, že v životě je spousta času plnit si sny.

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Všichni touží změnit svůj život a doufají, že se jim to během nového roku podaří. Mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli…

Nejlepší víkend, Patrik Hartl, Martinus, 319 Kč.
Nejlepší víkend, Patrik Hartl, Martinus, 319 Kč. | Zdroj: archiv firmy

Hry bez hranic – Michal Kašpárek

O čem je: Temná groteska se strefuje do současných kultů efektivity, kreativity nebo flexibility a předkládá mrazivý i krutě vtipný pohled na generaci Y.

Mladý programátor Filip si užívá všeho, co dnešní svět nabízí dobře placeným profesionálům: cestování, drogy, sex bez závazků. Vydělávat na pohodlný život vývojem návykových her a těžbou osobních dat možná není dvakrát morální, ale když to nebude dělat on, bude to přeci dělat někdo jiný, ne? Jakmile se vynalézavému pragmatikovi naskytne během vrcholící uprchlické krize historická příležitost vytřískat na lidském neštěstí tolik, že už nikdy nebude muset vstávat do práce, neváhá propůjčit svůj cynismus dobré věci. Před čtenáři se otevře nepříjemná otázka: Sledují nechutné vykořisťování, anebo efektivní záchrannou misi?

.
. | Zdroj: archiv firmy

Za tebe bych život dal a jiné ztracené povídky – Francis Scott Fitzgerald

O čem je: Autentický New York třicátých let, láska, krize, sex...

Soubor posledních doposud nevydaných povídek Francise Scotta Fitzgeralda. Povídky o rozvodu a zoufalství, o udřených dnech a osamělých nocích, o chytré mládeži, jež během Velké hospodářské krize nedokáže najít práci a nemůže ani studovat na vysoké škole, o dějinách Ameriky a jejích válkách, hrůzách i příslibech, o sexu a následném manželství – nebo taky bez něj – a o divoké, planoucí životnosti a třeskuté bídě New Yorku, který Fitzgerald miloval a pro jehož možnosti, mělkost i šerednost měl takové pochopení.

Za tebe bych život dal a jiné ztracené povídky, F.S. Fitzgerald, Martinus, 340 Kč
Za tebe bych život dal a jiné ztracené povídky, F.S. Fitzgerald, Martinus, 340 Kč | Zdroj: archiv firmy

Podívejte se na žebříček deseti největších thrillerů roku 2019.