Jak bydlí stylové Skandinávky? Barevněji, než si myslíme! Inspirujte se!

Milujeme jejich módní styl, ať už pro cool minimalismus nebo určitou hravost, která je jim vlastní. Teď se podíváme na jejich bydlení. Řeč je o skandinávských módních influencerkách, které sledujeme na Instagramu. Čím nás mohou inspirovat?

„Kvůli počasí pobýváme doma osm až deset měsíců v roce,“ říká v rozhovoru pro Suitecasemag.com Pernille Teisbaek, asi nejznámější módní ikona Dánska i celé Skandinávie. Vysvětluje tím, proč se v severském lifestylu móda a bydlení tak úzce prolínají a proč je skandinávský módní styl přístupnější než jiné. Je totiž nastavený na praktický život. Skandinávky lépe ovládají umění vrstvení, protože musejí čelit drsnějšímu počasí než třeba Pařížanky, které si na sebe nikdy nevezmou pletenou šálu a čepici.

Skandinávský styl rovněž v módě smazal některé hranice, ať už jde o kombinaci barev, vzorů nebo třeba „ošklivých“ tenisek New Balance a puntíkatých šatů Ganni. V bydlení je to podobné. Skandinávie nás naučila bydlet minimalisticky, ale současně ocenit design, který je nejen funkční, ale i krásný. A v neposlední řadě jsme se díky jejímu vlivu naučili docenit kouzlo doplňků, které vytvářejí domácí pohodu a hygge. Svíčky a svícny, rámečky fotografií a rámy zrcadel, zajímavé vázy, lampy i koše na prádlo.

A protože sedíme doma nejen my, ale i naše oblíbené módní influencerky z Dánska, Norska a Švédska, pojďme se tentokrát místo jejich outfitů podívat na jejich bydlení. Kdo trvá na minimalismu a kdo zbožňuje barvy a pitoreskní design?

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>