Diana Kobzanová: Běhám, abych mohla jíst věci, které miluju

Smysl pro humor, nadsázka a ironie jsou jí vlastní. Stejně jako postava, pro kterou by mnohé z nás vraždily. Co všechno pro ni (ne)dělá během kanadských zim? 

Jak prožíváte nové začátky?

Obecně jsem hodně přizpůsobivá, takže mi nové začátky nijak nevadí. Naopak mám ráda, když se něco děje. Můj nezapomenutelný velký začátek byl v létě 2014, kdy jsem po více než sedmi letech odešla z rádia a televize a těhotná se odstěhovala do kanadského Winnipegu. Dneska už se tomu směju, ale tenkrát to zase tolik k smíchu nebylo. Možná pro mladou holku bez ničeho by to bylo super dobrodružství, ale mně bylo 32 let a neměla jsem se v Čechách vůbec špatně. Od té doby se mi nové začátky v tom pravém smyslu slova dost vyhýbají. Pořád žiju v Kanadě a od září do dubna se můj život řídí podle hokejového rozvrhu a dcery. Ale na druhou stranu je potřeba uznat, že každý nový den s malým dítětem je takový malý začátek. Nikdy totiž přesně nevíte, s jakou náladou se ta mala cácora probudí. Jinak loňský rok byl pro mě, co se týká začátků, zvláštní v tom, že jsem po skoro deseti letech bohužel přišla o psa. Pro někoho to je možná něco, jako zbavit se staršího kabátu, ale já jsem to nesla a ještě pořád nesu těžce, i když už se pár měsíců raduju z nového pejska. Takže i to by se dalo nazvat novým začátkem, rozhodně příjemným.

Za sebou ale máte i jeden další nový začátek, spojený s ne úplně příjemnými věcmi. Mám na mysli nový instagramový účet…

K tomu řeknu jen to, že svůj veřejný profil jsem zrušila někdy v říjnu. Bulvární média si mohou kdykoli cokoli vzít, někdy to jen přepsat, jindy si k tomu kdejaká fousatá Barka přimyslí svoji, většinou hloupou myšlenku, a mě to prostě přestalo bavit. Spousta lidí se mě snažila zlomit, namítali, že bulvár nikdo nečte, ale bohužel bulvár čte pořád víc lidí než Instagram, a pro mě je tak výhodnější zůstat stranou. Dělala jsem to jen pro zábavu a v žádném případě pro zisk jako 95 % profláknutých profilů, takže nebyl důvod si to nechat líbit. Navíc jsem se nestala závislou na lichotkách a pochlebování, takže mi veřejná sociální síť nechybí. Ostatně Facebook jsem měla před lety jen proto, že jsem to tenkrát měla ve smlouvě s televizí. Hned jak to šlo, jsem ho zrušila.

Diana Kobzanová

Nestala jsem se závislou na lichotkách a pochlebování, takže mi veřejná sociální síť vůbec nechybí.

Když už mluvíme o těch sociálních sítích, na svém původním profilu jste měla velkou skupinu fanoušků. Pocítila jste někdy, že můžete hrát v životě svých followerů zásadní roli jako vzor? Dneska se hodně řeší, že instagramová realita může být u některých lidí daleko od skutečnosti…

Řekla bych, že instagramová realita a virtuální realita celkově je jen pozlátko. Každý se přece chce ukázat jen v tom nejlepším světle. Snaží se vystupovat tak, aby ohromil davy... Ať už díky předvádění svých fyzických předností, majetku... Předvádění inteligence zase tolik v módě není, když pominu rádoby motivační přechytralé citáty. Pro spoustu lidí to ale musí být tvrdý oříšek, protože vyrovnat se někomu, kdo se prezentuje téměř dokonale, prostě není možné. Navíc se téměř vše točí kolem peněz a reklamy. Napříč Instagramem vám pořád někdo něco nenápadně cpe, musíte mít tuhle řasenku, abyste měla krásné řasy, tyhle džíny, abyste měla pěkný zadek, musíte chodit tam a tam na kosmetiku, vlasy, jíst jídlo z krabiček... Já jsem moc vzor v ničem být nemohla. Většinou jsem si z něčeho utahovala, nebo jsem popisovala realitu mateřství. (smích) Když pominu to, že žiju v Kanadě, můj život sám o sobě se moc neliší od života kterékoli jiné šílené mámy. Mám spíš dojem, že mě lidi sledovali, aby se ujistili, že je to všude stejný blázinec.

Se začátkem roku tak nějak souvisejí i nejrůznější předsevzetí. Dávala jste si někdy nějaké a dodržela jste ho?

Předsevzetí jsem si možná dávala jako puberťačka, ale co to bylo, si moc nevzpomínám. V posledních letech si žádná nedávám. Myslím, že když člověk chce něco změnit, může to udělat kdykoli. Změny zvládám dobře, při našem stylu života by to ani nijak nešlo. Osm měsíců v roce žijeme v Kanadě, pak se měsíc a půl většinou poflakujeme různě ve Státech, dva měsíce trávíme v Praze... Ale pro mě už tohle kočování moc nevoní novotou, po pár letech se i z toho stane trošku stereotyp. Vlastně teď nějakou změnu podvědomě čekám. Nikde jsme nežili déle než dva roky, a teď v Calgary začínáme třetí, tak čekám, kdy to přijde. Ale zrovna stěhování by mi vůbec nevadilo. Baví mě objevovat nová města, poznávat nové přátele. Ale Michal by asi byl rád výrazně míň.

Změnila jste nějak svůj životní styl, co se týče péče o sebe, pohybu, výživy a relaxu?

Řekla bych, že se o sebe posledních pár let víc starám. Co si budeme nalhávat, nikdo nemládne. Vloni jsem začala chodit pravidelně na kosmetiku. Tady to ani jinak nejde. Calgary leží vysoko, je tady šíleně suchý vzduch, takže po týdnu tady člověk vypadá jako rozinka. Občas si dojdu na masáž, manikúru a pedikúru, ale nijak zvlášť to neprožívám. Pravdou ovšem je, že výrazně míň ponocuju. Není to věkem, ale tím, že mám malé dítě. Člověk už se nechce druhý den cítit jako spráskaný pes, takže už raději mejdany vynechávám. Na večeři s kamarádkami zajdu, víno si dám, ale do klubu už jdu výjimečně. Ale netvrdím, že mi to občas nechybí. Jen ta šílená představa druhého rána mě drží zkrátka a taky si vždycky řeknu, že to není ani dobré na pleť. (smích)