...

... Zdroj: iStock.com

6 znamení, která se neustále srovnávají s ostatními! Je mezi nimi to vaše?

Soudíte sami sebe a porovnáváte se s ostatními? No, někdo musí být lepší než my, že? Tělo tamté kolegyně je hezčí, pokožka jiné je zdravější, další má zase lesklejší vlasy. Většinou soudíme sami sebe a kritizujeme se proto, protože máme nerealistické požadavky a očekávání. A těchto 6 znamení zvěrokruhu patří k největším sebekritikům.

Rak

Lidé narození ve znamení Raka tráví strašně dlouhou dobu přemýšlením o tom, co udělali špatně a co správně. U Raků se objevují velmi často poruchy příjmu a přetrvávají s přestávkami celý život. Nikdo nestráví více času přemýšlením, zda je jejich strava správná nebo zda je jejich hmotnost přijatelná. Neustále tráví svůj život hledáním způsobu, jak zhubnout. Raci nebudou poslouchat kritiku, protože jiným názorům nedůvěřují, jen svým vlastním. Ovšem taky dokážou velmi rychle sami sebe tvrdě potrestat.

Rak
Rak | Zdroj: iStock

Pokračování 2 / 6

Ryby

Ryby chtějí, aby vše v jejich životě probíhalo hladce, a když neprobíhá, kladou si to za vlastní vinu. Předpokládají, že ať už se cokoli pokazí, je to jejich chyba. Mají křehké sebevědomí a zranit Ryby je velmi snadné. Vše vyplývá z hluboké potřeby soudit ostatní i sebe sama. Možná jste udělali něco špatně, ale Ryba se bude domnívat, že mnohem horší věc „spáchala“ ona. Vždy se budou Ryby považovat za ty, které nesplnily žádné očekávání.

.
. | Zdroj: iStock

Pokračování 3 / 6

Panna

Panny procházejí životem s neustálým pocitem, že nejsou dost dobré – bez ohledu na to, co dělají a jak úspěšné jsou. Nemyslí si ani tak moc, že jsou špatné, ale neustále hodnotí činy, které učinily. Každý den stojí před pomyslným zrcadlem pokání a cítí vinu za vše, co mohly udělat lépe. Když Panna cítí, že udělala něco špatně, uzavře se do sebe a bude si lízat rány a neustále se bude omlouvat za to, co provedla.

Panna
Panna | Zdroj: iStock

Pokračování 4 / 6

Váhy

Váhy mají tendenci zaměřovat se na svůj vzhled, a když nejsou spokojeny s tím, co vidí v zrcadle, obvykle si to moc berou a začnou se přehnaně kritizovat. Váhy se téměř nikdy necítí sebevědomě, pokud jde o jejich vzhled, takže se s tím vyrovnávají tak, že lichotí všem kolem sebe. Mají pocit, že když se „pokloní“ druhým, budou jejich fyzické nedostatky odpuštěny nebo přehlédnuty. Jsou samy sobě přísnými soudci a v životě mají pro sebe hodně nenávisti.

Váhy
Váhy | Zdroj: iStock

Pokračování 5 / 6

Býk

Zatímco patří Býci na jedné straně k nejbezpečnějším a nejspolehlivějším lidem zvěrokruhu, ironií je, že jsou zároveň nejnebezpečnější, pokud jde o vlastní tělo. Býci podobně jako Váhy nejsou nikdy spokojeni se svým vzhledem, i když vypadají obvykle mimořádně dobře. Tento nedostatek sebeúcty souvisí pouze s fyzickým tělem, jinak jim v dalších oblastech sebevědomí nechybí. Pokud obejmete Býka, bude mít pocit, že jste ho objali právě na místě, které není dokonalé.

Býk
Býk | Zdroj: iStock

Pokračování 6 / 6

Kozoroh

Protože Kozoroh ví, co je správné a co se děje, soud přichází z jejich strany rychle a bouřlivě – bohužel vždycky spíše k sobě samému. Nelíbí se jim selhání a nesnášejí, když musí přiznat vlastní chyby. Od Kozoroha nečekejte, že se bude nadšeně omlouvat. Nikdy se nevymaní ze svého vlastního pocitu, že nejsou dost dokonalí. Myslí na sebe velmi často a v soukromí jsou velmi přísní, pokud jde o úsudek o vlastních činech.

.
. | Zdroj: iStock