Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Silvie-Anežka Matić

Týdenní přehled: Kde oslavit 17. listopad? Korzo Národní se letos vrací ve velkém!

Teri Hodanová ve svém podcastu Aura prozradila, že chystá nový projekt. Blíží se velkolepá oslava 17. listopadu – již tradiční Korzo Národní se totiž po třech letech vrací s plnou parádou. Užít si můžete také festival dokumentárního divadla Akcent. Co dalšího by vám tento týden nemělo utéct?

Co zásadního z uplynulého týdne by vám na webu Ženy.cz nemělo uniknout?

Tématem měsíce listopad na Ženách jsou MUŽI. Proto jsme vybraly nejzajímavější pánské módní influencery a Ivona Horváth Souralová se blíže podívala na to, jak trend Y2K, který letos zcela ovládl dámskou fashion scénu, promlouvá právě i do současného pánského odívání.

Senátorka Jitka Chalánková navrhla, aby vybrané manželské páry dostávaly ocenění za věrnost. Kdo by takové páry vybíral nebo podle čeho by se míra věrnosti kontrolovala, to autorka kuriózního nápadu zatím neupřesnila. Zdá se vám to úsměvné? Kristýna Dobeš Moučková napsala glosu, kde vysvětluje, v čem je tento návrh nebezpečný a proč v kontextu současného dění vůbec nedává smysl.

Krása, mateřství, sexismus, genderová nerovnost, stárnutí. Feministická témata rezonují ve společnosti čím dál hlasitěji a není divu – ženy toho zkrátka a dobře už mají po krk. Alespoň některé; například právnička Šárka Homfray, která v knize Proč jsem tak naštvané? s nadhledem i zdravou dávkou vzteku shrnuje zkušenosti, jimiž si v životě projde většina z nás. Soubor esejů je plný vypointovaných postřehů i podložených argumentů a čte se jedna radost. Více se dozvíte v recenzi Kateřiny Horákové.

Pravidelný článkový seriál Život s úzkostí má další díly. Kristýna Dobeš Moučková v něm tentokrát rozebírá kouzelné rady pro lepší život, kterých je všude na internetu obrovské množství. Ano, když se necítíte nejlíp, dostatek spánku, vody a pravidelné procházky vám patrně neublíží. Pozor ale, aby se podobné tipy spíš než spásným řešením nestaly zárodkem dalších problémů.

Hot News: Teri Hodanová spouští Aura Universe

Influencerka Teri Hodanová si pro své fanoušky přichystala novinku: v magické datum 22. listopadu 2022 spustí web AuraUniverse.cz, který bude fungovat jako e-shop. „Vrhám se do něčeho, co mě sice děsí, ale intuitivně tomu naprosto věřím,“ řekla někdejší youtubeová hvězda k novému projektu v podcastu Aura. Motto brandu zní Holistický přístup k bytí a podle Hodanové by tak vedle lifestylových produktů v nabídce neměly chybět ani produkty z oblasti zdraví a krásy.

Kde v Praze oslavit 17. listopad? Samozřejmě na Národní!

Víc než jen volný den – to je pro Čechy 17. listopad, jeden z mála státních svátků, u nichž si stále a každoročně rádi připomínáme jejich původní význam. Veřejných akcí k připomínce statečnosti těch, kdo bojovali nejprve proti nacistickému a posléze komunistickému útlaku, se koná několik. My vám doporučíme tu nejlepší: už skoro klasikou Dne boje za svobodu a demokracii je Korzo Národní, které pořádá studentský spolek Díky, že můžem. Letos to navíc bude opravdu velké – po třech pandemických letech se totiž Korzo vrátí v plné parádě.

Na Národní třídě na vás proto bude čekat celodenní program, v němž nebudou chybět autorská čtení, diskuze na Nové scéně Národního divadla ani tematické výstavy. Ráno můžete začít Sametovým brunchem v režii spolku Fandi mámám – výtěžek z něj dostanou vybrané maminky samoživitelky. Večer pak můžete zapálit svíčku u dobře známého pomníku a přesně v 17:11 z amplionů samozřejmě zazní Modlitba pro Martu. Zkusit můžete také projížďku Vzdělávací tramvají, v níž organizátoři ve spolupráci s Muzeem paměti 20. století Ústavem pro studium totalitních režimů připravili několik různorodých vzdělávacích bloků.

Pro divadelní nadšence: Festival dokumentárního divadla Akcent

Od 16. listopadu do 27. listopadu proběhne v pražském Divadle Archa již 12. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárního divadla AKCENT 22. Letos se festival koná pod mottem Nebe / peklo / ráj a pořadatelé chystají bohatý program. Doporučujeme zejména představení Osm krátkých skladeb ze života Ukrajinců pro západní publikum, na které můžete zajít 18. listopadu. Vstupenky na jednotlivá představení můžete zakoupit on-line na stránkách festivalu nebo přes GoOut. Doporučujeme zvážit cenově výhodný festival pass.

Doporučujeme

Načíst další články