Zapomeňte na chvíli na bikini! Létu 2021 vévodí stylové jednodílné plavky

14. června 2021 • 06:00
Jednodílné plavky jsou letošním trendem číslo jedna • Foto: iStock

Pryč je doba, kdy platilo nesmyslné pravidlo, čím miniaturnější plavky odhalující téměř vše, tím lépe. Mnohem důležitějším, než okoukané lascivní odhalování na pláži, se u plavek stává hlavně skvěle padnoucí střih, materiál, zajímavá struktura i důraz na udržitelnost materiálu. O slovo se letos navíc naplno hlásí jednodílné kousky, které vás přesvědčí, že tento typ plavek rozhodně nepatří jen k závodnímu plavání.

Na úvod si vyjmenujme pár stereotypů, které o jednodílných plavkách dlouhodobě kolují: Krom již zmíněné asociace se sportem se často tvrdí, že jsou určené jen pro ženy, které chtějí u vody zamaskovat své tělesné nedostatky (také z toho slovního spojení cítíte velký přežitek?), a navíc se v plavkách vcelku špatně opálíte. Co je skvělá zpráva? Ani jedno z těchto přesvědčení rozhodně není pravdivé.

TIP NA VIDEO: Jak se proměnila plavková móda?
Jak se proměnila móda a styl plavek od šatů po mini bikini? VIDEO Videohub

Se stále rozšířenější diskuzí o dopadech nesprávného opalování přibývá i lidí, kteří si dokážou užít dovolenou ve stínu či polostínu, tudíž je rozhodně žádný tvar plavek nemůže zaskočit. Stejně tak není jakkoliv opodstatněné jednodílné plavky přidělovat ženám jen s určitým typem postavy. Ne nadarmo se v angličtině říká „Every body is a bikini body.“ Nikdy proto nedovolte, aby vás vaše postava a tělesná konstituce jakkoliv omezovala v tom, co chcete nosit – ať už máte velikost 32 nebo 48.

A přestože na sociálních sítích letos asi nejednou narazíte na trend nepraktických bikin se tkaničkami omotanými okolo celého trupu, vězte, že navzdory tomuto mikrotrendu během léta 2021 nejvíce parády uděláte právě v jednodílných plavkách. Modely z aktuálních kolekcí jsou nápadité a rozhodně přispějí k tomu, že na tento typ koupacího úboru už nikdy nebudete koukat jako na nudný a neforemný.

V nabídce obchodů a e-shopů kromě klasiky v podobě plavek s květinovým vzorem nebo retro páskem narazíte často na modely s prostřihy. Pár centimetrů odhalené kůže navíc nepůsobí nijak lascivně, většinou jde o nenásilný, ale efektní prvek, který plavkám dodá na zajímavosti. Stejně jako v běžné módě i v tomto segmentu se též o slovo hlásí zvířecí vzory, zejména pak leopardí a zebří motiv. Hitem letošního léta, díky kterému na pláži i u bazénu vystoupíte z davu, jsou poté taky modely překračující stereotypní plavkovou siluetu pomocí balonových rukávů nebo výrazných kanýrů v oblasti dekoltu. Když k nim poté obléknete šortky nebo sukni, můžete je využít i jako body.

Velký důraz je letos u jednodílných plavek také kladen na materiál. Často se proto setkáte s novou, neotřelou žebrovanou či žabičkovou strukturou. Ta nejlépe vynikne na zemitých barvách, které jsou toto léto mezi plavkami nejvíce trendy odstíny. Hnědý, bronzový či khaki model by vám proto neměl v šatníku chybět. Pokud se ale naopak vyžíváte ve výrazných odstínech, rozhodně se vyplatí sáhnout po sytě oranžové, mechově zelené či fialové.

Výběr těch nejstylovějších letošních plavek najdete v galerii:

Fotogalerie

46 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy