Victoria Beckham slaví 10 let své značky. Jak se za tu dobu změnila?

Victoria Beckham tento týden přehlídkou v Londýně oslavila desátý rok své vlastní módní značky. A nutno říct, že bylo co slavit. Victoria to totiž natřela nejen všem pochybovačům, ale hlavně dokázala sama sobě – že je návrhářkou, která patří mezi špičku. 

Victoria Beckham o sobě nikdy neměla valné mínění. Když ji nedávno časopis Vogue požádal, aby napsala dopis svému osmnáctiletému já, začínal slovy: „Drahá Victorie, vím, čím si teď procházíš. Nejsi nejkrásnější ani nejštíhlejší a na škole nepatříš k nejlepším tanečnicím. Nikdy jsi pořádně nezapadla do party, i když jsou tvoje spolužačky fajn holky. Máš hrozné akné...“ Victoria nadále radí svému mladšímu já, aby to nepřehánělo s make-upem, aby si nikdy nenechávalo příliš vytrhat obočí a rozhodně se vykašlalo na plastiku prsou. „Je to jen známka nedostatečného sebevědomí.“

Nicméně když stála Victoria v roce 2007 před rozhodnutím založit módní značku, stále ještě působila velmi nejistě a nekompromisní optikou módního světa dost mimo. Vlasy odbarvené na blond, výrazné opálení, minisukně, výstřih, zkrátka vyzývavý styl ženy, která se snaží vypadat na dvacet, i když už jí táhne na pětatřicet. Bylo jasné, že takhle Victorii nikdo nebude brát vážně. Chtělo to radikální změnu. Victoria se vrátila zpět k tmavé barvě vlasů a začala se víc zahalovat. Čím dál víc do jejího šatníku začaly pronikat elegantní kousky, až sama začala diktovat jejich barvu a střih coby uznávaná a konečně i sebevědomá módní návrhářka.

Podívejte se, jak se Victoria Beckham změnila v posledních deseti letech. >>>