Beckhamovi neměli vždy takový vkus. Jak se vyvíjel jejich styl?

23. března 2021 • 06:00
Beckhamovi: Evoluce stylu • Foto: Profimedia.cz

Victoria a David Beckhamovi patří k nejvlivnějším a nejlépe oblékaným párům světa. Vždycky tomu tak ale nebylo. Nevěříte? Pojďte s námi zavzpomínat, jak jim to v průběhu let ladilo v oblasti módy. 

Beckhamovi jsou v módě pojem. Nejen proto, že Victoria je již přes deset let respektovanou módní návrhářkou a David pro změnu často pózuje v reklamních kampaních, ale protože mají styl a v jejich případě rozhodně nejde o vyprázdněný pojem. Kdekoli se spolu objeví (nebo se svou početnou rodinou, nově rozrostlou o přítelkyně synů), je jisté, že budou vypadat perfektně. Uhlazeně, elegantně, luxusně, trendy. Jsou prostě hezcí, navíc patří k nejstabilnějším párům a nejdelším vztahům šoubyznysu (čtyřiadvacet let, z toho dvaadvacet svoji), takže paparazzi a společenští fotografové mohli kontinuálně mapovat jejich styl od devadesátek až po současnost. A nutno říct, že nebyli vždycky tak vkusní.

Přitom to nejsou pozdní devadesátky, nad nimiž bychom se mohli nejvíc uculovat, naopak. Tehdejší Victoriin kožený minimalismus, šmrncnutý Davidovým sportovním stylem oslovuje i dnešní mladou generaci, která tyto dva objevuje prostřednictvím sociálních sítí. No řekněte, kdo by mohl říct, že měl v 90. letech takhle cool rodiče! David a Victoria v té době často praktikovali „matchy-matchy“ čili párování stylu, jako kůže ke kůži nebo oba celí v bílém. 

Beckhamovi: Evoluce stylu Beckhamovi: Evoluce stylu Autor: Profimedia.cz

Dekáda po přelomu milénia se stala obdobím touhy po dokonalosti, jenž tehdy nabývala až obskurních rozměrů. V duchu tehdejšího ideálu krásy se Victoria stala nekompromisní propagátorkou ultra štíhlé postavy, svět řešil (podobně jako třeba u Britney Spears) její implantáty a o neustálém hledání sebe sama svědčí i její časté vlasové proměny. (Ostatně, i David Beckham byl ve své době vyhlášený chameleon. Vzpomínáte? David a blond patka, David a nagelovaný „ještěr“, David a culíček...) Érou kolových minisukní a lodiček na platformě souběžně prostupoval příklon k eleganci Jackie Kennedy, ovšem stále v „posh“ přísném a upjatém stylu.

Beckhamovi: Evoluce stylu Beckhamovi: Evoluce stylu Autor: Profimedia.cz

aktivní vstup do světa módy a možná i příchod dcery jako by Victorii Beckham rozvázal ruce a dovolil úsměv na rtech. Z Davida se stal klasický britský elegán s vestičkou a časem i bekovkou, zatímco bývalá Posh Spice si poprvé veřejně obula tenisky a na triko nechala natisknout sebeironické motto „Fashion Stole My Smile“. Její uniformou se stal kašmírový rolák a kalhoty pánského střihu, její módní mantrou sebevědomý color-block, přičemž nikdy neopustila ani svou oblíbenou černobílou kombinaci. Po několika letech tápání dozráli Beckhamovi ve stabilní a obdivuhodný pár, který si oblibou nezadá s Kate a Williamem z Cambridge. 

Beckhamovi: Evoluce stylu Beckhamovi: Evoluce stylu Autor: Profimedia.cz

Jak se vyvíjel styl Beckhamových? Podívejte se do fotogalerie.

Fotogalerie

56 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy