.

. Zdroj: internal

Jak opravdu pracuje Victoria Beckham. V čem tkví její úspěch?

Módní ikona a také úspěšná návrhářka, maminka čtyř dětí, žena s věčně kamennou tváří, vyvstane na mysl většině lidí, když zaslechnou zvuk jejího jména. Říkáte si, tahle Ex-Spice určitě nemá vůbec čas na rodinu, v práci je pěkně tvrdá a nic nejí. Jaké to opravdu je pracovat v jejím týmu? Má čas na rodinu?

Módní návrhářka dala nahlédnout do každodenního chodu jejího podnikání a prozradila The Sunday Times, jak moc se věnuje kariéře, své rodině a co chce od svého pracovního týmu. A co prozradila?

"Cítím se moc šťastná, že dělám to, co mám ráda. Moje podnikání je moje vášeň, je to to, o čem jsem vždycky snila. Jsem přesvědčená, že pokud budete pracovat hodně a tvrdě a budete mít svůj sen, neexistují žádné limity, abyste toho nedosáhla." To, že se cítí šťastná, mnohé lidi mate, vždyť ji snad ani jinak neznají než s její bezemoční tváří, k čemuž Victorie dodává: "Každé ráno se skutečně probouzím a uvědomuji si, jak jsem šťastná a vděčná – navzdory tomu, jak se často na fotografiích tvářím! Moc se usmívám a směju. Naštěstí díky sociálním médiím lidé nyní mohou vidět fotky a videa mě a mé rodiny, tak jak opravdu žijeme."

Jaká je šéfka? Tvrdá, nebo milá?

Jak sama říká, snaží se najít rovnováhu. V některých věcech si jde tvrdě za svým, jindy trochu povolí, a to jak na pracovišti, tak doma. "Jde o získání rovnováhy. Jste žena, takže jste měkčí, ale zároveň si musíte umět vybudovat respekt, a to musíte někdy přitvrdit.“

Pokud jde o žonglování mezi kariérou a domácím životem, řekla, že pro ženu je skloubení obojího velmi náročné, ale část jejího úspěchu spočívá v tom, že vždy je na prvním místě rodina: "David a děti jsou pro mě všechno," říká rozhodně Victoria. Ale aby vše fungovalo a dalo se zvládnout, musí se Victoria cítit dobře a zejména její tělo. Věnuje mu tak velkou pozornost. Každý den.

"Vstávám brzy, okolo šesté a cvičím hodinu v posilovně, než děti vstanou, pak jim dávám snídani a David nebo já je vezmeme do školy. Pak si dopřeju ještě další hodinu tréninku, než půjdu do kanceláře. Jsem velmi disciplinovaná. Je to totiž opravdu jediný čas, kdy jsem sama se sebou. Do tělocvičny nesmí nikdo s notebookem, žádná práce. Kromě dětí se do mé posilovny nikdo neodváží.“ Cvičení a strava souvisí s její tolik diskutovanou postavou. Victoria se snaží zdravě jíst a velmi často a ráda jí lososa a jak říká, jemu vděčí za svou hezkou pleť. "Jsem moc ráda, že díky své profesi mohu zdravě jíst a hodně cvičit. Očekávám od mého těla hodně... a nikdy nejsem nemocná. Musíte být laskaví k vašemu tělu, pokud od něj hodně očekáváte. A o to se snažím. "

Cvičení, práce, rodina, přehlídky, je toho mnoho a Victoria přiznává, že využívá pomoci, pokud jde o dodržování jejího rozvrhu.

"Je to všechno o tom umět si zorganizovat čas a mít kolem sebe tým dobrých lidí," řekla. "Není to lehké. Jsem trochu kontrolní zrůda. Miluji to, co dělám, a vždycky chci být nejlepší – ať už to je design kolekce, uvedení nejlepší módní přehlídky, vytvoření kolekce make-upu, být nejlepší maminka, nejlepší ženská. Naštěstí mám brilantní podpůrnou síť lidí, která mi pomáhá, a asistentku, která mi řekne, kdy mám a potřebuji přestat... Poslouchám ji, když říká, že je čas jet domů a večeřet s Davidem a dětmi."

Spoléhá na ženy

79 % jejího týmu tvoří ženy, přičemž 80 % vedoucích pozic zaujímají i ženy. "Pro mě to není o tom, zda je někdo muž nebo žena," vysvětluje. "Jde o získání toho nejlepšího člověka pro práci a mám skvělý tým, spoustu silných, silných, velmi inteligentních žen, a to je to, čím se chci obklopit. Chci se učit a být s lidmi, kteří mě inspirují." Pro Victorii je důležitá spolupráce, neupozorňuje jen na svou osobu, její práce je práce celého týmu, a to je pro ni důležité.

"Je to o posilování vašeho týmu. Ano, je to o tom, že člověk musí být pevný, ale je to také o tom, že jim dovolíte být svobodní, zvláště když pracujete v kreativním průmyslu. Pak odvádějí nejlepší práci." Během života se toho hodně naučila. Úspěšný může být každý, ale umět si úspěch udržet stojí úsilí. A jak sama říká, bez podpory rodiny a svého týmu by zešílela.