Vévodkyně Kate okouzlila v puntíkatých šatech. Kde koupíte podobné?

Jedna z nejoblíbenějších módních ikon, vévodkyně Kate, se pomalu vrací na scénu. Věnuje se charitě a pozornost opět šikovně poutá i díky svým outfitům. Naposledy zazářila v košilových šatech s puntíky. 

Puntíky měly být jedním z nejzásadnějších trendů této sezony. Nejde sice o nic nového, ale návrháři jim i tak předpovídali zářné léto. V kolekcích pro jaro a léto nechyběly v klasické černo-bílé kombinaci, na tmavomodrém, červeném, ba ani hnědém podkladu. Nakonec trochu zapadly, snad kvůli karanténě, která uvolnila cestu vysloveně pohodlným kouskům, jako jsou pletené šortky, oversize košile nebo objemné šaty s kanýry.

Pověst puntíků tak pro letošek zachránila vévodkyně Kate, která na tento nadčasový vzor vsadila v podobě košilových šatů od své oblíbené návrhářky Emilie Wickstead. Model z hedvábí a polyesteru (ten byl použit na podšívku) zvolila na akci programu BBC Tiny Happy People, který pomáhá dětem do čtyř let s rozvíjením komunikace. Na první pohled jednoduché šaty disponují zajímavými detaily – mají plisovaný živůtek, pásek a balonové rukávy (ty u Kate nebyly patrné, nejspíš si je nechala zúžit).

Loading

Vévodkyně Kate má relativně konzervativní styl, který se v poslední době projevuje tím, že ráda nosí tradiční vzory, jako jsou květiny nebo puntíky, ve spojení s módní midi délkou. Jenže právě tyhle tisíckrát vyzkoušené kombinace u ní vzbuzují největší ohlas. Konkrétně bílé puntíky na černém podkladu jsou v módě naprostou klasikou, vždyť základy elegance na nich před sedmdesáti lety vystavěl i Christian Dior. Rozhodně se je vyplatí mít v šatníku i dnes.

Kde koupíte puntíkaté šaty ve stylu vévodkyně Kate? Podívejte se do galerie.