Mini šortky z úpletu: Nečekaný módní hit, který přinesla karanténa

Jsou jen odvážné šortky, anebo už spodní prádlo? Těžko říct, každopádně Instagramem nyní hýbou coby pozoruhodný módní trend!

Zatímco někteří designéři a značky museli kvůli pandemii tržby z jarních kolekcí oželet, jiným výrazně pomohla. Třeba značka New Balance, jejíž tenisky se staly módním symbolem karanténního zpomalení, si na nedostatek zájmu rozhodně nemohla stěžovat. Jinak se denní uniformou staly teplákové soupravy a kořením instagramového feedu pro změnu „šaty“ utvořené z polštáře.

Podle společnosti Tagwalk, která se zabývá tím, co se z hlediska módy nejvíc vyhledává, v období od poloviny března do konce dubna stoupl zájem o těchto pět trendů: pyžamový styl, tepláky, roušky, svetr nebo šaty à la kokon a party styl, ale posledně jmenovaný spíš ze stesku po čase, kdy večírky patřily k víkendové rutině.

Loading

Módní tvůrci, kteří ve svých posledních kolekcích vsadili na pohodlí, tak nečekaně sklízeli, co zaseli už minulé sezony. Kašmírová podprsenka newyorské značky Khaite, kterou minulý rok proslavila herečka Katie Holmes, se najednou nejevila jako takový nesmysl. A co teprve pletené kalhotky/šortky od Božidary, které představila na své loňské přehlídce? A obdobný trend byl k vidění i u dalších návrhářů.

Božidara podzim/zima 2019-2020

Božidara podzim/zima 2019-2020

Loading

Holzweiler

Pletené či úpletové „kalhotky na ven“ jsou takovým zvláštním hybridem, nicméně Brigitte Bardot by z nich ve své době určitě byla nadšená. A nadšené jsou i fanynky francouzského návrháře Jacquemuse, který místo vlny vsadil na přiléhavou viskózu s trendy úpletovým vroubkováním. A rázem z toho je (jak už to tak u něj bývá zvykem) instagramový hit. Influencerky se nyní předhánějí, která se s tímto titěrným kouskem lépe vyfotí doma před zrcadlem. Otázkou však zůstává: Která z nich si s ním troufne normálně ven?

Loading

Jacquemus

Jacquemus

Salvatore Ferragamo

Jacquemus, 210 $, www.jacquemus.com

Khaite NY, 5000 Kč, www.khaite.com

Asos DESIGN, 45 eur, www.asos.com

Zara, 599 Kč, www.zara.com

Loading