Ve stylu Hermès i Birkenstock: Nejlepší kožené pantofle na léto

Pantofle – další módní kousek, který (podobně jako třeba tepláky) dokázal setřít rozdíl mezi veřejným a soukromým. Dávno již nejde jen o domácí nebo plážovou obuv, mnohem víc teď patří do města. Jaké jsou aktuální trendy?

Za pantofle dnes můžeme považovat různé typy plochých bot, které se jednoduše nazouvají a na rozdíl od tak zvaných muletek nemají uzavřenou špičku. Mohou mít podobu pevných kožených vietnamek v pánském stylu nebo nazouvacích sandálků s tenkými pásky. Ty vůbec nejklasičtější pantofle však bývají opatřené praktickou přezkou.

Ikonami mezi pantoflemi, které udávají trendy posledních pár let, jsou hojně napodobované Oran od Hermès, stejně jako Birkenstocky. Ty první jsou symbolem luxusního, ale nadčasového šatníku, jedním z těch kousků, o kterých se říká, že se vyplatí do nich investovat. A je pravdou, že módní influencerky, kterým prošla rukama kvanta bot, na ně nedají dopustit.

Loading

Ty druhé jsou krásným příkladem demokratizace módy, kdy se původně zdravotní obuv stala obecně přijímaným mainstreamem. Birkenstockům k tomu bezesporu dopomohl i trend „ošklivých doplňků“, popřípadě obliba módních uniforem ve stylu normcore, který je opakem pomíjivé trendovosti. V neposlední řadě k jejich módní validitě přispěla i spolupráce se značkou Proenza Schouler, která tradičním německým pantoflím vtiskla své typické prošívání a definitivně je povýšila na luxus. Mimochodem, jestli máte pro Birkenstocky slabost, určitě mrkněte i na produkci mladé zlínské značky Vasky.

Když mluvíme o udávání trendů, nesmíme zapomenout ani na plochou verzi pantoflíčků Lido od Bottegy Venety, které se vyznačují typicky proplétanou kůží a hranatou špičkou. V kurzu jsou letos i roztomilé dřeváčky s přezkou, ve kterých zase našel zalíbení francouzský návrhář Jacquemus, zatímco minimalistky mají bezesporu na wish listu pantofle ve stylu žabek od oblíbené značky sester Olsenových The Row.

Loading

Kde právě teď koupíte trendy pantofle na léto? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.