Nejkrásnější sukně na léto! Který vzor bude dominovat?

Sukně s květovanými vzory nás budou provázet i letošním létem. A v podstatě budou dominovat. Jaké jsou trendy ve střizích a barvách?

Nespoutanost zvířecích vzorů, uhlazený satén a bias střih – oblíbená kombinace posledních tří let se pomalu vyčerpává a uvolňuje místo novým trendům. Ty se nesou na rozevláté vlně 70. let, ale sem tam si půjčují i něco z elegance 30. až 50. let.

Jinými slovy, stále letí midi, rozparky, plisé i sexy zapínání vpředu, nicméně delší áčkové sukně letos dostávají romantizující kanýry. Tak zvanou prériovou sukni (nebo šaty) zpopularizovala v Americe v 70. letech sanfranciská značka Gunne Sax a posléze ji do vysoké módy uvedl Ralph Lauren, když v roce 1978 představil svou westernovou kolekci.

Ale zpět ke květinovému vzoru. Ať už s kanýry, nebo bez, jeho různé variace letos opět dominují. Od miniaturních vintage kvítečků přes anglické růže, které se vyznačují pastelovými odstíny, až po pop artově barevné abstraktnější květy na tmavém podkladu.

Novinkou letošního roku, která by mohla mít přesah do těch dalších, je graficky výrazné retro, které poznáte na první pohled – oranžové, okrové a hnědé květiny s černou konturou. Přesně takové, jaké se nosily na přelomu šedesátek a sedmdesátek, dnes oživuje třeba módní dům Fendi nebo pařížská značka Dodo Bar Or (její sukni najdete mezi ostatními ve fotogalerii).

Kde koupíte tu nej květovanou sukni na léto? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.