Sexy léto začíná: 30 nejlepších modrých šatů z aktuálních kolekcí

Podle společnosti Pantone je barvou roku 2020 klasická modrá, která přináší zklidnění a jistotu. A na letních kolekcích je to znát!

V jednom z minulých článků jsme vám představili nejkrásnější červené šaty z aktuálních kolekcí a nyní vás čeká modrá vlna. Proč? Protože červené šaty sice poutají pozornost a vzbuzují emoce, ale modré chceme nosit, když potřebujeme klid a jistotu. A ty letošní vám navíc dodají jistotu, že jdete s trendy, protože na modrou vsadila i řada návrhářů.

A jaké se budou nosit barvy a vzory? Zpravidla si s létem spojujeme odstíny moře, a tudíž tyrkysovou, ale ta je letos upozaděna. Mnohem víc v kurzu je jemnější blankytná a také odstín baby blue (pastelově modrá), který se k šatům přelil z jarního trendu modrých košil. Za barvu roku 2020 byla společností Pantone zvolena klasická modrá a i ta probleskuje do aktuálních kolekcí, nejčastěji ve formě vzorovaných šatů.

A když jsme u toho, ani letos samozřejmě nechybí v kombinaci s modrou květinový vzor. Nejraději se snoubí s bílou, se kterou buď vytváří hustou kresbu drobných kvítků, anebo výraznější, abstraktnější, popřípadě naivnější květy. Někdy zkrátka připomínají cibulový porcelán a někdy dětskou kresbu. Návrháři sice předvídali velký návrat puntíků, na ty však v letních kolekcích narazíte zřídka. Ale jsou tam. Začít hledat můžete třeba v naší fotogalerii.

30 nejlepších modrých šatů najdete ve fotogalerii.