Sexy léto začíná: 30 nejlepších červených šatů z aktuálních kolekcí

7. června 2020 • 06:00
Emily Ratajkowski na přehlídce Jacquemus • Foto: Profimedia.cz

Červené šaty k létu patří stejně neodmyslitelně jako jahody, třešně nebo lahev rosé vypitá s kamarádkou na zahrádce. Jaké letos letí střihy a odstíny?

Říká se, že červená barva ladí ke všemu a současně k ničemu. Tím se trefně vystihuje její unikátní postavení mezi barvami – červená představuje naprostou klasiku, kterou v módě řadíme na roveň k černé, bílé nebo námořnicky modré, ale současně je jaksi ráda nezávislá, a když ji zhmotníme do šatů, koncentruje v sobě veškerou ženskou sílu.

Brandon Maxwell Brandon Maxwell Autor: Profimedia.cz
Tory Burch Tory Burch Autor: Profimedia.cz
Vivetta Vivetta Autor: Profimedia.cz

Spojení s červenou přitom nemusí nutně vyznívat jen prvoplánově sexy, hodně záleží na střihu, ale také na vzoru – jinak působí puntíky a jinak kostičky, které nám evokují venkovskou romantiku a určitou tradici. Mimochodem, červené kostky letos nad puntíky vítězí, letí jak oblíbený vichy vzor, tak červené káro. Co se týče střihů, vracejí se všechny oblíbené z předchozích let – košilový, zavinovací, s hranatým výstřihem a balonovými rukávy, à la tričko i elegantní silueta ve stylu 40. let. Letošní novinkou jsou kanýry na sukni a mnohem víc jsou v kursu šaty na ramínka

O červené barvě se také říká, že pro každou ženu existuje správný odstín (ačkoli je to míněno spíš o rtěnkách). Letošním šatům nicméně vládne ostřejší korálový odstín až téměř do oranžova, tlumenější terracotta, popřípadě studený malinový odstín. Čeká nás zkrátka léto jako vyšité!

30 nejlepších červených šatů z aktuálních kolekcí najdete ve fotogalerii.

Fotogalerie

31 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy