Video placeholde

Připravená za pár minut: Jak přeměnit každodenní outfit ve večerní party look?

Jen bláhový člověk by si mohl myslet, že se předvánoční čas nese v náladě klidu a míru. Poslední týdny před Vánoci bývají vůbec ty nejhektičtější. Dohánění restů se prolíná s oslavami, sešlostmi a setkáními s přáteli. Zároveň nás často tlačí nutnost objevit se na každé party v co nejsvátečnějším oblečení a make-upu. Jenže jak to všechno stihnout, když máte na přípravu maximálně pár desítek minut? Tady je pět rad, které vám pomohou přeměnit váš denní outfit ve večerní okázalou záležitost.

Ve jménu kapsulového šatníku

O minimalistické výbavě skříně jste už určitě slyšela. Principem kapsulového šatníku je mít pouze omezené množství kousků, které se k sobě vzájemně hodí, a vy je tak unosíte na spoustu různých příležitostí. Nemusíte se hned pouštět do třídění skříně, tento capsule princip se vám ale při rychlé výměně denního outfitu za večerní bude velmi hodit. Tvorba večerního šatníku tak vlastně vzniká už ráno. Jediné, co k úspěchu a minimu stresu z příprav potřebujete, je mít módní kombinaci dopředu promyšlenou.

Uveďme si konkrétní příklady: Pokud víte, že celý den strávíte na pochůzkách nebo v práci, po které vás hned čeká sváteční sešlost, vezměte si na sebe již ráno co nejzákladnější kousky, kterým postačí jen třeba lehká svrchní obměna. Den tak zvládnete třeba v černém roláku a černých džínech (nebo kalhotách), večer pak přes tento outfit přehodíte ještě efektní sako – třeba to sametové, flitrové nebo metalické.

To samé platí o šatech. Do práce klidně vyrazte v midi šatech (můžete přes ně hodit svetr) a rovných šněrovacích botách. Večer pak stačí prohodit svetřík za oversize černé sako a boots vyměnit třeba za lodičky nebo party sandálky.

Článek pokračuje v následujících kapitolách.  >>>

Pokračování 2 / 5

Kabát jako základ úspěchu

Důležité je nejen to, co se skrývá pod venkovní vrstvou oblečení, ale i samotný výběr svrchníku. Pokud víte, že vás večer čeká formálnější sešlost nebo večírek, nechte ve skříni bundu a sáhněte po kabátu. Ať už bude volba vašeho outfitu jakákoliv, dlouhý, ideálně rovně střižený kabát dodá na eleganci i té nejjednodušší módní kombinaci. Možná namítnete, že vám v něm bude zima, na to ale existují dvě osvědčené rady – svrchník vždy pořizujte vlněný, neboť ten vás na rozdíl od kousků z polyesteru skutečně zahřeje. Dalším klíčem k udržení tepla jsou doplňky – nezapomeňte na elegantní šálu a kožené rukavice.

Pokračování 3 / 5

Nezapomeňte na neutrální boty a kabelku

Spoustu času při přípravě vám ušetří také volba neutrálních, elegantních bot a kabelky. Volte proto už ráno takové, které se vám budou hodit jak na denní povinnosti, tak k večerní skleničce. Jaké to jsou? Základem jsou neutrální a zemité barvy, které se vám budou hodit k čemukoliv. Pokud nechcete sáhnout po tradiční černé, zkuste třeba vínovou nebo tmavě zelenou, které budou fungovat jako estetický odkaz k tradiční vánoční atmosféře.

Tvar tašky i bot volte opět tak, aby se hodil i na formálnější událost. Sázkou na jistotu budou vždy menší kožené kabelky, které přehodíte přes rameno, a kotníčkové boty na příjemném blokovém podpatku. Kromě příjemné elegance tyto modely zajistí, že je při večerních přípravách nebudete muset vyměňovat za jiné, společenštější.

Pokračování 4 / 5

Už žádné mrhání časem v koupelně

Strávit hodiny v koupelně natáčením nebo foukáním vlasů je to nejhorší, co se může při přípravě na večerní akci stát. Když pak navíc vyjdete ven a zjistíte, že kadeře už nemají požadovaný objem nebo tvar, nervy bublají. Tomu už tak ale být nemusí. Pokud se alespoň trochu orientujete v beauty sféře sociálních sítí, určitě vám v posledních letech neušel obrovský boom vlasových pomůcek, které vám během pár minut vytvoří dokonalý účes.

Vše samozřejmě začalo ikonickým přístrojem Dyson Airwrap, s nímž docílíte doslova hollywoodských vln, které vám vydrží po celý večer. Možnosti jsou ale mnohem širší (a také cenově dostupnější). Stále oblíbenější jsou rotační kulmofény (redakčním favoritem je zejména Hydro-Fusion od BaByliss), tedy fény, které mají hlavici ve tvaru velkého kulatého kartáče. Vlasy tak vysoušíte a zároveň uhlazujete a tvoříte jemné vlny. A skvěle fungují také žehlicí kartáče, které vám kadeře velmi rychle narovnají a uhladí. Skvělý model vyrábí například značka Philips.

Pokračování 5 / 5

Snadné, zato efektní líčení

Oříškem během uspěchaných večerních příprav bývá také make-up. Pravda ale je, že nemusíte vytvářet žádný složitý contouring ve stylu Kardashian klanu, který vám sebere cenné minuty. Během party období si spíše než bronzer a štětec vezměte na pomoc jeden třpytivý produkt a sytou rtěnku. Nejprve osvěžte makeupový základ, přidejte trochu tvářenky a rozjasňovače. Dále aplikujte na oči buď metalickou linku, nalepovací kamínky, nebo třpytivé oční stíny. Skvěle budou fungovat zlaté nebo ty v odstínech ledu (skvělou sváteční kolekci plnou metalických odlesků a třpytek má britská značka Barry M).

Pak už jen stačí přidat řasenku pro větší objem a rty namalovat výraznou barvou – ke zlatým stínům se bude hodit sytě červená, k očním víčkům v chladných tónech zase tmavě vínová nebo fialová. Abyste si zároveň večer užila a nemusela si stále kontrolovat rty, vezměte si na pomoc dlouhotrvající rtěnkovou barvu, která odolá popíjení, jídlu i občasnému polibku. Ty nejosvědčenější najdete u značky Maybelline a v Sephoře.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia | Zdroj: Zdroj: Instagram @sylviemus_ @camillecharriere @lucywilliams02
Kožíšek, COS, 250 eur, cos.com
Kožíšek, COS, 250 eur, cos.com | Zdroj: Zdroj: archiv značek
Vlněný kabát, & Other Stories, 199 eur, stories.com
Vlněný kabát, & Other Stories, 199 eur, stories.com | Zdroj: Zdroj: archiv značek
Úpletové šaty, & Other Stories, 119 eur, stories.com
Úpletové šaty, & Other Stories, 119 eur, stories.com | Zdroj: Zdroj: archiv značek
Kašmírový rolák, Arket, 190 eur, arket.com
Kašmírový rolák, Arket, 190 eur, arket.com | Zdroj: Zdroj: archiv značek
Třpytivý žebrovaný top, H&M, 899 Kč, hm.com
Třpytivý žebrovaný top, H&M, 899 Kč, hm.com | Zdroj: Zdroj: archiv značek
Kožená kabelka, COS, 115 eur, cos.com
Kožená kabelka, COS, 115 eur, cos.com | Zdroj: Zdroj: archiv značek
Kožené boty, & Other Stories, 159 eur, stories.com
Kožené boty, & Other Stories, 159 eur, stories.com | Zdroj: Zdroj: archiv značek
Kožené boty, Vagabond, 4999 Kč, vagabond.com
Kožené boty, Vagabond, 4999 Kč, vagabond.com | Zdroj: Zdroj: archiv značek
Dyson Airwrap, 14 990 Kč, dyson.cz
Dyson Airwrap, 14 990 Kč, dyson.cz | Zdroj: Zdroj: archiv značek
Multifunkční rotační kulmofén Hydro-Fusion, BaByliss, 2199 Kč, bodylovers.cz
Multifunkční rotační kulmofén Hydro-Fusion, BaByliss, 2199 Kč, bodylovers.cz | Zdroj: Zdroj: archiv značek
Žehlicí kartáč na vlasy, Phillips, 1599 Kč, phillips.cz
Žehlicí kartáč na vlasy, Phillips, 1599 Kč, phillips.cz | Zdroj: Zdroj: archiv značek
Metalické třpytky na obličej a tělo, NYX Professional Makeup, 149 Kč, notino.cz
Metalické třpytky na obličej a tělo, NYX Professional Makeup, 149 Kč, notino.cz | Zdroj: Zdroj: archiv značek
Matná Rtěnka, Sephora Collection, 295 Kč, sephora.cz
Matná Rtěnka, Sephora Collection, 295 Kč, sephora.cz | Zdroj: Zdroj: archiv značek
Oční stíny a linky Double Dimension Double Ended, Barry M, 209 Kč, notino.cz
Oční stíny a linky Double Dimension Double Ended, Barry M, 209 Kč, notino.cz | Zdroj: Zdroj: archiv značek
Matná tekutá rtěnka pro dlouhotrvající efekt, Maybelline, 235 Kč, notino.cz
Matná tekutá rtěnka pro dlouhotrvající efekt, Maybelline, 235 Kč, notino.cz | Zdroj: Zdroj: archiv značek
Paletka očních stínů, Anastasia Beverly Hills, 1980 Kč, sephora.cz
Paletka očních stínů, Anastasia Beverly Hills, 1980 Kč, sephora.cz | Zdroj: Zdroj: archiv značek
těnka s matným efektem, odstín Diva, MAC Cosmetics, 632 Kč, notino.cz
těnka s matným efektem, odstín Diva, MAC Cosmetics, 632 Kč, notino.cz | Zdroj: Zdroj: archiv značek
Nálepky na nehty na obličej a tělo, Gabriella Salvete, 199 Kč, notino.cz
Nálepky na nehty na obličej a tělo, Gabriella Salvete, 199 Kč, notino.cz | Zdroj: Zdroj: archiv značek
Tři metalické tužky Dazzle & Define, Barry M, 539 Kč, notino.cz
Tři metalické tužky Dazzle & Define, Barry M, 539 Kč, notino.cz | Zdroj: Zdroj: archiv značek