Připravená za pár minut: Jak přeměnit každodenní outfit ve večerní party look?

3 min čtení

3 min čtení

Jen bláhový člověk by si mohl myslet, že se předvánoční čas nese v náladě klidu a míru. Poslední týdny před Vánoci bývají vůbec ty nejhektičtější. Dohánění restů se prolíná s oslavami, sešlostmi a setkáními s přáteli. Zároveň nás často tlačí nutnost objevit se na každé party v co nejsvátečnějším oblečení a make-upu. Jenže jak to všechno stihnout, když máte na přípravu maximálně pár desítek minut? Tady je pět rad, které vám pomohou přeměnit váš denní outfit ve večerní okázalou záležitost.

Ve jménu kapsulového šatníku

O minimalistické výbavě skříně jste už určitě slyšela. Principem kapsulového šatníku je mít pouze omezené množství kousků, které se k sobě vzájemně hodí, a vy je tak unosíte na spoustu různých příležitostí. Nemusíte se hned pouštět do třídění skříně, tento capsule princip se vám ale při rychlé výměně denního outfitu za večerní bude velmi hodit. Tvorba večerního šatníku tak vlastně vzniká už ráno. Jediné, co k úspěchu a minimu stresu z příprav potřebujete, je mít módní kombinaci dopředu promyšlenou.

Uveďme si konkrétní příklady: Pokud víte, že celý den strávíte na pochůzkách nebo v práci, po které vás hned čeká sváteční sešlost, vezměte si na sebe již ráno co nejzákladnější kousky, kterým postačí jen třeba lehká svrchní obměna. Den tak zvládnete třeba v černém roláku a černých džínech (nebo kalhotách), večer pak přes tento outfit přehodíte ještě efektní sako – třeba to sametové, flitrové nebo metalické.

To samé platí o šatech. Do práce klidně vyrazte v midi šatech (můžete přes ně hodit svetr) a rovných šněrovacích botách. Večer pak stačí prohodit svetřík za oversize černé sako a boots vyměnit třeba za lodičky nebo party sandálky.

Loading

Článek pokračuje v následujících kapitolách.  >>>