Sabina Socol

Sabina Socol Zdroj: Instagram @sabinasocol

Plavky, které si pořizují stylové Francouzky. Na jaké značky sázejí?

Jak víme, pokud jde o styl, mají francouzské módní ikony všechno zmáknuté trochu jinak než zbytek světa. Když se na ně podíváme pořádně, je totiž evidentní, že následují vlastní trendy, ze kterých se teprve pak stávají globální. A platí to i v případě plavek! 

Nebudeme to zastírat, zatímco v zimě nás svým stylem fascinují Skandinávky, v létě jsou to zase Francouzky. Instagramy módních ikon, jako jsou Sabina Socol, AnneLaure Mais (Adenorah), Leia Sfez nebo asi nejznámější Jeanne Damas jsou esencí léta, jak ho prožíváme ve svých snech: nenucené (kdepak nafukovací plameňák), někdy nespoutané (cigareta, sklenka vína nebo aspoň šálek espressa jsou naopak nezbytným doplňkem), a hlavně neuvěřitelně sexy (protože pořád nevíme, jak to vlastně dělají).

Toho si pochopitelně všímají i módní firmy, které s těmito mladými ženami rády spolupracují. A protože ve Francii už fakt začala plavková sezona, můžeme se nyní podívat, jaké tyto Francouzky nosí plavky, a objevit tak zase nové a cool značky. Protože z toho dříve nebo později bude zase trend.

Předně u Francouzek nejvíc letí minimalismus s nádechem retra. Jednoduché střihy a základní barvy doplněné plastovými kroužky (viz úvodní fotka), popřípadě se vzorem puntíků či kytiček. Anebo zkrátka jen ten minimalismus, reprezentovaný australskou značkou Matteau, která nabízí několik rozličných střihů vrchních i spodních dílů a pouze v černé, hnědé, červené a nebo s vintage vzorem.

Au revoir French Riviera 🖼

Příspěvek sdílený Sabina Socol (@sabinasocol),Kvě 27, 2018 v 7:16 PDT

Malaika in The Plunge Maillot in Almond 🌿🌴

Příspěvek sdílený Matteau (@matteau.swim),Bře 14, 2018 v 4:43 PDT

Podobně striktní barevné spektrum nabízí i luxusní pařížská značka Eres (najdete ji na Net-a-Porter.com). U té jsou letos rozpoznávacím prvkem plastové kroužky nebo výrazné šněrování. Zrovna tak ale nabízí i zcela jednoduché „malé černé plavky“, které jsou jejich prodejním hitem. Nenosí je pochopitelně jen Francouzky, ale módní ikony po celém světě v čele třeba s Caroline Daur.

On holidays, you will never go wrong wearing Les Essentiels, like #EresGirl @carodaur with the Show and Cavale swimsuit.

Příspěvek sdílený Eres Official (@eres),Kvě 31, 2018 v 7:30 PDT

Drawing lines and putting shapes into perspective. The Milla bustier one-piece from #LesReeditions capsule is beautifully highlighted in the latest edit of @glamournl featuring @nina.henry by @sophievanderperre, @alexandraborcila and @nicole_huisman

Příspěvek sdílený Eres Official (@eres),Čen 8, 2018 v 7:00 PDT

Na zajímavou značku plavek nás přivedla i Jeanne Damas, která se vyfotila v jednodílných s leopardím vzorem (ty Francouzky zkrátka unosí všechno). Jedná se o americkou značku Monday Swimwear a mohla by zajímat ty z vás, které mají plnější poprsí a problém najít padnoucí plavky. Opět nabízí především trendy jednoduché střihy a zemité odstíny (za vše mluví třeba odstín hnědé s názvem espresso, aaach), zmíněný leopardí vzor je tudíž jednoznačně největší odvaz, který u této značky najdete. Minimalismus je letos zkrátka sexy! Vědí to Francouzky a platí to i u plavek.

🍍🐆

Příspěvek sdílený Jeanne (@jeannedamas),Kvě 20, 2018 v 8:16 PDT

The perfect one piece for the long weekend 🙌🏽 Devin wears the Portofino One Piece in Nude in size V/M. Get 15% off with code MDW15 x #MondaySwimwear #MemorialDaySale #MondaySignatureCollection

Příspěvek sdílený Monday Swimwear (@mondayswimwear),Kvě 25, 2018 v 12:46 PDT