Simple & sexy: Jak si jeden mladý návrhář svou kolekcí podmanil celou letní sezonu

Zatímco na jedné straně jsou letošní trendy plné zářivých barev a exotických potisků, na druhé se prosazuje minimalistická, sofistikovaná, a přitom ležérní verze francouzské elegance.

U zrodu tohoto trendu můžeme hledat francouzského návrháře jménem Simon Porte Jacquemus. Osmadvacetiletý Francouz se pro svou aktuální kolekci La Bomba, se kterou dobyl módní svět, inspiroval šatníkem své maminky Valerie.

FIRST UNISEX PIECE AT JACQUEMUS, A WALLET :)

Příspěvek sdílený SIMON PORTE JACQUEMUS (@jacquemus),Bře 2, 2018 v 10:29 PST

Typickým prvkem návrhářovy tvorby je asymetrie (stejné neponechává ani podpatky nebo náušnice), splývavé střihy s vázačkounebo uzlem (ty ho fascinují už od útlého věku, kdy pro svou mámu ušil první sukni ze závěsů) a tlumené a zemité odstíny, které evokují krajinu Azurového pobřeží, vyšisovanou sluncem (a dětství strávené v jihofrancouzské vesničce Mallemort).

Zároveň si až surrealisticky pohrává s velikostí objektů– slaměným kloboukem, jenž aspiruje na instagramový doplněk léta 2018, se v podstatě můžete přikrýt, zatímco do jeho minikabelky schováte sotva pudřenku. To vše se prolíná s vintage klasikou, kterou reprezentují žebrované topy (a v nichž rozpoznáváme styl jeho nejlepší kamarádky Jeanne Damas).

EMILY, “LE SOUK” JACQUEMUS WINTER 2018

Příspěvek sdílený SIMON PORTE JACQUEMUS (@jacquemus),Dub 9, 2018 v 10:30 PDT

BELLA LA BOMBA :)

Příspěvek sdílený SIMON PORTE JACQUEMUS (@jacquemus),Čen 7, 2018 v 8:52 PDT

Výsledkem je kolekce nazvaná La Bomba, která přerostla v určující trend letošního léta, v němž se ležérní minimalismus potkává s francouzskou koketerií. V současném módním průmyslu, kde se Balenciaga přetlačuje s Gucci, kdo vytvoří bizarnější kolekci, představuje Jacquemus sympatický návrat k jednoduchosti, nositelnosti a ženskosti s trochou toho originálního fetiše v podobě zmiňovaných klobouků a podpatků.

Jacquemus zkrátka letos v létě udává styl. Jeho oblíbené barvy a střihy přebírají v nemalé míře i módní řetězce, kde aktuálně najdete celou plejádu jednoduchých kousků v tlumených barvách. Protože simple is new sexy!

Baví vás tento styl? Tipy na nákupy najdete ve fotogalerii.