Jak si osvojit letní styl Francouzek? Inspirujte se u Jeanne Damas

A zase ty Francouzky... Jejich ležérní a sexy styl je totiž jako stvořený pro bezstarostné prázdniny u moře, pomalý víkend na venkově nebo večerní piknik na náplavce. A co víc, letošní trendy z něj hodně čerpají. Jaké kousky Francouzkám nesmějí chybět v šatníku a kde je nakupují?

Proč se nám styl Francouzek pořád tak moc líbí? Protože je v něm všechno. Je sexy, ale ne „na sílu“. Je cool, ale nehoní za každou cenu poslední trendy. Je ženský, ale nesvazuje. Je kombinací kousků nových, starých, luxusních i těch běžných z obchodních řetězců. Je propracovaný, ačkoli působí, že nad ním Francouzky vůbec nepřemýšlejí. A hlavně: je vyjádřením zdravého ženského sebevědomí a radosti. Co víc v létě chtít?

Jednou ze současných módních ikon, která ztělesňuje něco jako ideální Francouzku, je bezpochyby pětadvacetiletá Jeanne Damas, o níž si lidé mylně myslí, že je dcerou Jane Birkin. A právě tu také Jeanne považuje za svůj největší módní vzor.

Jeanne Damas

Pařížanky ovládají schopnost být cool a chic, aniž vypadají, že pro to vyvinuly nějaké úsilí. Je to otázkou přístupu, detailů a charakteru, které dohromady vytvářejí "něco navíc".

Jeanne začínala v osmnácti jako modelka, ale ne taková ta klasická, spíš spadala do kolonky zajímavých typů. Pózovala v kampaních pro různé francouzské značky, než se po letech sbírání zkušeností a inspirace rozhodla založit vlastní. Jmenuje se Rouje a Jeanne v ní ve dvou sezonních kolekcích v podstatě shrnuje vše, co má mít správná milovnice francouzského stylu v šatníku. Podívejte se, na jaké kousky nedá tato chic Francouzka dopustit v létě (a ne, není to pruhované tričko ani šátek na krk).