Sex ve městě slaví 20 let! Jak by se jeho hrdinky oblékaly dnes?

Je to neuvěřitelné, ale je to tak! První epizoda seriálu Sex ve městě se vysílala přesně před dvaceti lety, 6. června 1998. Seriál se sice natáčel jen do roku 2004, ale reprízuje se v podstatě neustále, takže máme pocit, že Carrie, Miranda, Charlotte a Samantha jsou tu pořád s námi.

A doufejme, že ještě nějakou dobu budou. Jsou totiž jako kamarádky, které si v lásce a sexu prožily snad všechno, co se prožít dá, a seriál tak v podstatě funguje jako průvodce moderní ženy 21. století.

Navíc ani čtrnáct let po poslední klapce příliš nezestárnul. Všechny máme v životě nějakého svého pana Božského, muže, na kterého nemůžeme zapomenout, i když tvrdíme opak (a pokaždé nás prozradí už druhá sklenička vína). Všechny bychom také čas od času potřebovaly slyšet názor Mirandy– nepřikrášlený a často pěkně ostrý, ale upřímný. Dodnes jsme rády, že Samantha probořila některá tabu a Charlotte zase nikdy nepřestala věřit na vzdušné zámky a věčnou lásku. Obojí je třeba.

Co je však s podivem, příliš nezestárnul ani styl hlavních hrdinek – naopak, teprve teď můžeme docenit prozíravé nápady stylistky Patricie Field, která na tehdejší dobu kombinovala zdánlivé nesmysly. Většina těch „nesmyslů“ se dnes nosí (stačí se podívat na street style fotky z fashion weeků) a na kombinaci nesourodých stylů staví řada nejvlivnějších značek světa jako třeba Gucci, Balenciaga nebo Off-White.

Právě proto si i dnes docela jasně umíme představit, jak by se Carrie, Miranda, Charlotte nebo Samantha oblékaly v dnešní době. A jako symbolický dárek ke kulatému výročí jsme jim vybraly modely z posledních přehlídek. Co myslíte, trefily jsme to?

Podívejte se do fotogalerie.