Sex ve městě slaví 20 let! Jak by se jeho hrdinky oblékaly dnes?

6. června 2018 • 06:00
Sex ve městě slaví dvacet let • Foto: Profimedia.cz

Je to neuvěřitelné, ale je to tak! První epizoda seriálu Sex ve městě se vysílala přesně před dvaceti lety, 6. června 1998. Seriál se sice natáčel jen do roku 2004, ale reprízuje se v podstatě neustále, takže máme pocit, že Carrie, Miranda, Charlotte a Samantha jsou tu pořád s námi.

A doufejme, že ještě nějakou dobu budou. Jsou totiž jako kamarádky, které si v lásce a sexu prožily snad všechno, co se prožít dá, a seriál tak v podstatě funguje jako průvodce moderní ženy 21. století.

Navíc ani čtrnáct let po poslední klapce příliš nezestárnul. Všechny máme v životě nějakého svého pana Božského, muže, na kterého nemůžeme zapomenout, i když tvrdíme opak (a pokaždé nás prozradí už druhá sklenička vína). Všechny bychom také čas od času potřebovaly slyšet názor Mirandy  nepřikrášlený a často pěkně ostrý, ale upřímný. Dodnes jsme rády, že Samantha probořila některá tabu a Charlotte zase nikdy nepřestala věřit na vzdušné zámky a věčnou lásku. Obojí je třeba. 

Sex ve městě slaví 20 let Sex ve městě slaví 20 let Autor: Profimedia.cz

Co je však s podivem, příliš nezestárnul ani styl hlavních hrdinek – naopak, teprve teď můžeme docenit prozíravé nápady stylistky Patricie Field, která na tehdejší dobu kombinovala zdánlivé nesmysly. Většina těch nesmyslů“ se dnes nosí (stačí se podívat na street style fotky z fashion weeků) a na kombinaci nesourodých stylů staví řada nejvlivnějších značek světa jako třeba Gucci, Balenciaga nebo Off-White. 

Právě proto si i dnes docela jasně umíme představit, jak by se Carrie, Miranda, Charlotte nebo Samantha oblékaly v dnešní době. A jako symbolický dárek ke kulatému výročí jsme jim vybraly modely z posledních přehlídek. Co myslíte, trefily jsme to?

Podívejte se do fotogalerie.

Fotogalerie

17 fotografií

 

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy