Nikdo nečekal, že se tyhle boty vrátí, ale britské módní ikony je opět nosí!

Před deseti lety utichla jejich sláva a od té doby se tváříme, že jsme je nikdy nenosily. Přitom je možná ještě najdeme ve svém botníku. Zatím to na velkolepý comeback ještě nevypadá, ale rozhodně není ostudou je zase vytáhnout: klasické balerínky. 

Kolem roku 2006 patřily k nejpohodlnějším botám, které nás zachraňovaly v práci i na večírku. Hodily se ke každým šatům, ale nejradši jsme je po vzoru Kate Moss a Sienny Miller nosily ke skinny džínám, což byl tehdy jediný módní střih. Jenže pak přišla velká tenisková revoluce, která druhotně odstartovala i nostalgickou touhu po devadesátkách. Siluety se začaly proměňovat a balerínky, placky, které přece tak opticky zkracují nohy, byly najednou out.

Nyní to však vypadá, že rok 2019 bude rokem jejich návratu. Jen za poslední měsíc a půl totiž klasické černé balerínky obuly do společnosti hned tři módní ikony z Velké Británie. Kate Moss, která se jich snad nikdy nevzdala, si v nich vykračovala na koncert Boba Dylana v Hyde Parku, modelka roku 2018 Adwoa Aboah v nich zavítala na Wimbledon a Alexa Chung, moderátorka a návrhářka, jimi dokonce na party Chopard doplnila velkou večerní.

Kdo by si mohl myslet, že jde o náhodu, změní názor při pohledu na nejnovější kolekce, kde se balerínky začínají objevovat. Letí jak klasické se sponou nebo s mašličkou, tak minimalistický design, který kombinuje měkčí kůži a mandlové vykrojení. Každopádně dobrá zpráva pro milovnice balerínek: Jestli je máte ještě schované, klidně je zase vytáhněte. Anebo se s námi podívejte na nové úlovky!

Kde právě teď seženete stylové balerínky? Podívejte se do fotogalerie!