Šaty, které budete chtít nosit za měsíc. Pořiďte si je už teď!

Zatímco letní šaty bývají plné pestrých květinových vzorů, na podzim barvy poněkud potemňují. Krásné květy sice zůstávají, ale světlý podklad střídá černá. A ani letos tomu nebude jinak. 

Jistě si vzpomínáte na kolekci Erdem x H&M z roku 2017, která byla plná květinových vzorů na černém podkladu. Kanadský návrhář s tureckými kořeny Erdem Moralıoğlu se díky této spolupráci dostal nejen do povědomí širší veřejnosti, ale také se stal určitým symbolem právě tohoto vzoru (podobně jako Coco Chanel reprezentuje malé černé nebo Burberry trenčkoty).

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Morning light

Příspěvek sdílený Emili Sindlev (@emilisindlev),Kvě 27, 2019 v 12:36 PDT

Všeobecná obliba romantizujících prvků, která je vlastní současné módě, vede k tomu, že se tento vzor v různých obměnách každé září vrací. Ano, květiny na černém podkladu na podzim– jak originální, ušklíbla by se možná Meryl Streep coby Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu. Jenže i Prada letos podlehla a představila svou variaci na tajemnou zahradu plnou velkých a dokonce i plastických květů. Její mladší „sestra“ Miu Miu přišla pro změnu s devadesátkovou variací drobných kvítků.

Kde právě teď seženete květinové šaty v tomto stylu? Podívejte se do fotogalerie.