Příští velký trend, který ovládne kabelky: Milovala ho i Jackie Kennedy!

Éra elegantních kabelek nekončí. Po saténu nebo krokodýlím vzoru se vrací ta největší klasika!

Že budou v kurzu plátěné kabelky předznamenala už ohromná vlna zájmu o vintage kousky, jako jsou Fendi Baguette nebo Dior Saddle v provedení monogramového plátna, které na konci devadesátek zpopularizoval seriál Sex ve městě.

Aktuální trend plátěných kabelek však odkazuje ještě hlouběji do historie a k jiné značce. V 50. letech byla v italském módním domě Gucci představena kabelka pojmenovaná Constance. Jednoduchý design přes rameno, neutrální plátno a kožené detaily se tehdy zalíbily jedné z nejvlivnějších módních ikon, Jackie Kennedy, která ji tehdy prakticky nesundala z ramene a byla s ní nesčetněkrát vyfotografována. Tato vášeň vyústila v jediný logický krok: V roce 1961 byla kabelka přejmenována na Jackie.

Letos v létě nastal čas tento elegantní design oprášit. Svou verzi "Jackie" kabelky už představily značky jako The Row, Wandler nebo Staud. Také Boyy, pro níž je poznávacím znamením velká retro spona, spojila síly s e-shopem MyTheresa a nedávno na trh přinesla plátěnou verzi své vlajkové kabelky – samozřejmě s koženou sponou a popruhy. A pozadu nezůstávají ani značky Celine nebo Balenciga, které sázejí na kombinaci plátna, kůže a jednoduchého loga.

Kde právě teď seženete stylovou plátěnou kabelku? Podívejte se do fotogalerie.