Tyhle boty nosí k letním šatům Kate, Meghan i Pippa. Kde je koupíte?

Mohou mít rozdílný styl, ale jakmile dojde na boty k letním šatům, volí členky britské královské rodiny jednoznačně – vedou u nich espadrilky na klínku.

Oblíbenou značkou u královského dvora je Castañer, španělská značka, která byla založena už v roce 1927. Její popularita vzrostla v 70. letech, kdy si ji vybral Yves Saint Laurent, aby vytvořila boty pro jeho kolekci. Dnes kultovním botám na jutovém klínku bezesporu dělají největší reklamu členky královské rodiny – v čele s vévodkyněmi Kate a Meghan.

Kate je naposledy obula při představování své zahrady, kterou vytvořila v rámci projektu Back to Nature. V kombinaci s květovanými šaty od Erdem působily její espadrilky až překvapivě neformálně. Ale co naplat, do trávy se jehly nehodí. Podobně uvažovala i hraběnka Sophie z Wessexu, manželka prince Edwarda, která byla mezi pozvanými a rovněž jako Kate vsadila na boty na klínku.

To Lady Amelia Windsor je klidně obula i na svatbu a ne ledajakou – na královskou svatbu Lady Gabrielly Windsor a Thomase Kingstona, která se konala 18. května. Třiadvacetiletá sestřenice princů Williama a Harryho si ke kapli sv. Jiří sebevědomě vykračovala v růžových (a záhy okamžitě vyprodaných) šatech značky Gül Hürgel a v botách na jutovém klínku (mimochodem stejných jako měla hraběnka Sophie z Wessexu).

Pokud jste tedy kdy měli pochybnosti, jestli jsou espadrilky dostatečně formální, tady máte odpověď.

Kde právě teď seženete podobné espadrilky na klínku? Podívejte se do fotogalerie.