Inspirujte se: Kalhotové outfity ve stylu vévodkyně Kate a vévodkyně Meghan | Ženy.cz
 


Inspirujte se: Kalhotové outfity ve stylu vévodkyně Kate a vévodkyně Meghan

12. května 2019 • 06:00
Vévodkyně Kate • Foto: Profimedia.cz

K roli britské vévodkyně neodmyslitelně patří šatník plný reprezentativních šatů a kostýmků. O to víc je však osvěžující, když si Kate nebo Meghan obléknou kalhoty. 

Loňský rok byl bezesporu rokem vévodkyně Meghan, která svým osobitým módním stylem osvěžila image královské rodiny. I když je vévodkyně Kate považována za  světovou módní ikonu, v posledních letech se její styl příliš nevyvíjel. Kostýmky Alexander McQueen a kabátky Catherine Walker se staly jistotou, ve které Kate nemůže šlápnout vedle.

Jenže pak přišla Meghan, která není spoutána tolika královskými pravidly a nadto neváhá i některá porušit. A ta do královské rodiny přinesla svůj styl, který čerpá i z americké tradice – jednak v sobě nezapře léta strávená v Hollywoodu a jednak vychází z nadčasového stylu Jackie Kennedy a také Carolyn Bessette Kennedy (módní ikony 90. let, která se svým manželem JFK mladším tragicky zahynula při letecké nehodě).

Princ Harry a vévodkyně Meghan Princ Harry a vévodkyně Meghan Autor: Profimedia.cz
Princ Harry a vévodkyně Meghan Princ Harry a vévodkyně Meghan Autor: Profimedia.cz
Vévodkyně Meghan Vévodkyně Meghan Autor: Profimedia.cz

Styl Meghan tak ve finále působí o něco současněji a moderněji, vévodkyně ze Sussexu se navíc nebojí pánských střihů, byla to právě ona, kdo na první semiformální akce s Harrym oblékala i kalhoty. Když se s Kate v létě loňského roku objevily na finále Wimbledonu, byl ten rozdíl nejzřetelnější – Kate v puntíkatých šatech s lodičkovým výstřihem, zatímco Meghan odvážněji v pruhované košili a bílých maxi kalhotách od Ralpha Laurena. 

Vévodkyně Kate a vévodkyně Meghan na finále Wimbledonu Vévodkyně Kate a vévodkyně Meghan na finále Wimbledonu Autor: Profimedia.cz

V posledních týdnech se nicméně role obrátily. Vévodkyně Meghan z praktických důvodů oblékala už jen šaty, zatímco Kate se se svou novou stylistkou Virginií Chadwyck-Healey pouští do nových a neokoukaných kombinací. O minulém víkendu překvapila outfitem, který by jí posvětila nejedna Francouzka – k pruhovanému svetru si vzala cropped kalhoty s knoflíky na kapsách (tento elegantní prvek si oblíbila i Meghan) a červený akcent dodala psaníčkem. Před pár týdny pro změnu překvapila kombinací fialové blůzy Gucci a dlouhých širokých kalhot.   

Vévodkyně Kate (květen 2019) Vévodkyně Kate (květen 2019) Autor: Profimedia.cz
Vévodkyně Kate v blůze Gucci a kalhotách Jigsaw Vévodkyně Kate v blůze Gucci a kalhotách Jigsaw Autor: Profimedia.cz
Vévodkyně Kate v červnu 2017 Vévodkyně Kate v červnu 2017 Autor: Profimedia.cz

Jasně, není to sice bůh ví jak extravagantní či objevné, ale kalhotové outfity do šatníku Kate rozhodně vnesly svěží vítr. A stejnou službu prokáží i vám.

Kde seženete elegantní kalhoty ve stylu Kate a Meghan? Podívejte se do fotogalerie.

Fotogalerie

10 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy