Inspirujte se: Kalhotové outfity ve stylu vévodkyně Kate a vévodkyně Meghan

K roli britské vévodkyně neodmyslitelně patří šatník plný reprezentativních šatů a kostýmků. O to víc je však osvěžující, když si Kate nebo Meghan obléknou kalhoty. 

Loňský rok byl bezesporu rokem vévodkyně Meghan, která svým osobitým módním stylem osvěžila image královské rodiny. I když je vévodkyně Kate považována za světovou módní ikonu, v posledních letech se její styl příliš nevyvíjel. Kostýmky Alexander McQueen a kabátky Catherine Walker se staly jistotou, ve které Kate nemůže šlápnout vedle.

Jenže pak přišla Meghan, která není spoutána tolika královskými pravidly a nadto neváhá i některá porušit. A ta do královské rodiny přinesla svůj styl, který čerpá i z americké tradice – jednak v sobě nezapře léta strávená v Hollywoodu a jednak vychází z nadčasového stylu Jackie Kennedy a také Carolyn Bessette Kennedy (módní ikony 90. let, která se svým manželem JFK mladším tragicky zahynula při letecké nehodě).

Styl Meghan tak ve finále působí o něco současněji a moderněji, vévodkyně ze Sussexu se navíc nebojí pánských střihů, byla to právě ona, kdo na první semiformální akce s Harrym oblékala i kalhoty. Když se s Kate v létě loňského roku objevily na finále Wimbledonu, byl ten rozdíl nejzřetelnější – Kate v puntíkatých šatech s lodičkovým výstřihem, zatímco Meghan odvážněji v pruhované košili a bílých maxi kalhotách od Ralpha Laurena.

V posledních týdnech se nicméně role obrátily. Vévodkyně Meghan z praktických důvodů oblékala už jen šaty, zatímco Kate se se svou novou stylistkou Virginií Chadwyck-Healey pouští do nových a neokoukaných kombinací. O minulém víkendu překvapila outfitem, který by jí posvětila nejedna Francouzka – k pruhovanému svetru si vzala cropped kalhoty s knoflíky na kapsách (tento elegantní prvek si oblíbila i Meghan) a červený akcent dodala psaníčkem. Před pár týdny pro změnu překvapila kombinací fialové blůzy Gucci a dlouhých širokých kalhot.

Jasně, není to sice bůh ví jak extravagantní či objevné, ale kalhotové outfity do šatníku Kate rozhodně vnesly svěží vítr. A stejnou službu prokáží i vám.

Kde seženete elegantní kalhoty ve stylu Kate a Meghan? Podívejte se do fotogalerie.