5 módních ikon z devadesátek, kterými se klidně můžete inspirovat i dnes

22. srpna 2017 • 06:00
 • 5 módních ikon z devadesátek, kterými se klidně můžete inspirovat i dnes

  Zatímco dnes se snaží mít styl každý, v devadesátkách udávalo trendy jen několik žen, které to zkrátka měly v krvi. A protože se devadesátky do módy vrátily ve velkém, můžete se jimi inspirovat i dnes. Které ikony to jsou?

  Boyfriend džíny, kožené křiváky, kytičkové šaty, pánský styl i nadčasový minimalismus. To jsou trendy, za které se devadesátá léta rozhodně nemusí stydět. Naopak, právě teď jsou žhavou inspirací. Důkazem jsou i módní ikony tehdejší doby, které i po pětadvaceti letech dobývají naše instagramové účty a pinterestové nástěnky

 • Drew Barrymore

  Drew Barrymore Drew Barrymore Autor: Pinterst.com

  Drew Barrymore byla dítě, které muselo předčasně dospět. Po svých dětských rolích, které jí zajistily slávu a rané zkušenosti s alkoholem a drogami, vklouzla na počátku 90. let do rolí typických bad girls, což se odrazilo i na její rebelské image. 

  Čím se inspirovat? Oversize džínovou bundou, boyfriend džínami, cropped topy, šátkem bandana ve vlasech

 • Gwyneth Paltrow

  Gwyneth Paltrow Gwyneth Paltrow Autor: Pinterst.com

  Gwyneth Paltrow byla oproti Drew Barrymore příkladem hodné holky. Jako náctiletá se inspirovala svojí matkou, která byla divadelní herečkou, nicméně nejprve způsobně dostudovala a až poté se vrhla na divadelní prkna. Postupně pronikla i na filmové plátno a její slávu tehdy uspíšil i vztah s Bradem Pittem, se kterým hrála ve filmu Seven.

  Čím se inspirovat? Pánským stylem, minimalismem v kombinaci s cool žabkami nebo vintage adidaskami

 • Kate Moss

  Kate Moss Kate Moss Autor: Pinterst.com

  Kate Moss je jednou z nejoblíbenějších ikon na Instagramu, přestože ona sama tam ani osobní profil nemá (pouze profil své talentové agentury). Jako jediná z tehdejších topmodelek nebyla jen zajímavou tváří na přehlídce, ale projevovala i úžasný módní cit. Když si k tomu přičtete vztah s nejvíc cool týpkem Johnnym Deppem, získáte dvojici, která nepřestává fascinovat ani po letech. 

  Čím se inspirovat? Nadčasovými kousky, barevnou střídmostí, pánským stylem a vintage adidaskami

 • Winona Ryder

  Winona Ryder Winona Ryder Autor: Pinterst.com

  Winona Ryder chodila s Johnnym Deppem ještě před Kate Moss a fanoušci se dnes nemohou rozhodnout, se kterou z nich mu to slušelo víc. I Winona byla totiž na tehdejší dobu módní ikonou, která se nebála mixovat oversize pánský styl s ultra ženskými kousky.

  Čím se inspirovat? Rockerským a pánským stylem okořeněným červenou rtěnkou

  Jak si správně nanést červenou rtěnku? Podívejte se na video:
  Červená rtěnka: Jak ji snadno nanést pomocí štětečku VIDEO Brigita Zemen/BPŽ

 • Carolyn Bessette Kennedy

  Carolyn Bessette Kennedy Carolyn Bessette Kennedy Autor: Pinterst.com

  Carolyn Bessette Kennedy pracovala jako prodejce a PR u Calvina Kleina v New Yorku, což se výrazně podepsalo na jejím módním stylu. I její slávu výrazně poznamenal vztah se slavným mužem  synem prezidenta J. F. Kennedyho Johnem. V roce 1996 se vzali, o tři roky později však oba zahynuli při letecké nehodě. 

  Čím se inspirovat? Základními kousky, jako jsou bílá košile, černý rolák, malé černé, perfektní kabát a džíny

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy