Alexa Chung představila první kolekci pod vlastní značkou

Alexa Chung je ve světě módy pojem. Už dekádu patří k nejrespektovanějším módním ikonám, což jí přihrálo mimo jiné kampaně pro značky Longchamp, Pepe Jeans, AG, Madewell... Loni navrhla speciální kolekci pro Markse & Spencera a letos její kreativní náboj a cit pro styl konečně vyústil v to, o čem sní módní nadšenci řadu let: vlastní kolekci.

Kromě módy pracuje Alexa Chung jako moderátorka a také jí vyšla kniha nazvaná IT, která je takovým malým souborem všeho, co jí inspiruje a dotváří její eklektický, ale snadno rozpoznatelný styl.

Asi největší múzou je pro Alexu Jane Birkin, což se projevuje v její fascinaci šedesátými a sedmdesátými léty a vším, co tahle éra přinesla: minisukně, minišaty, rozšířené nohavice – ty Alexa nejraději nosí ve zkrácené délce, což jí (vedle útlé postavy) dodává chlapecký flér.

I když jí v krvi koluje britská krev po mamince a čínská po tatínkovi, Alexa má v sobě to "něco", co tak obdivujeme u Francouzek. Vždy vypadá cool a stylově jaksi mimochodem, jako by se ani příliš nesnažila a módou se po celá ta léta jen královsky bavila. Jak ale prozradila v knize IT, zdání klame:

Vypadat nenuceně také vyžaduje úsilí. Když si koupím nové conversky, nejprve věnuju nějaký čas tomu, že si je trochu zašpiním, aby nevypadaly tak trapně nově.

Tento týden tedy Alexa Chung představila napjatě očekávanou kolekci pro sezonu Pre-Fall 2017, kterou poprvé vytvořila pod vlastním jménem. Její součástí jsou basic kousky jako trička a mikiny s nápisy, klasická džínová sukně, ale také romantické šaty s volány, chic kytičková blůza a dokonce i latexové růžové minišaty!

Kolekci najdete v obchodním domě Selfridges, některé exkluzivní kousky také na e-shopu My Theresa. Mimochodem, už teď je jasné, který jde nejvíc na dračku – dlouhé šaty z lesklého lamé, které měla Alexa i na úterní přehlídce.

Nahlédněte do galerie, jestli byste si z jejích nápadů také vybrala.

Podívejte se také na závěrečné defilé: