Nejkrásnější večerní róby na červeném koberci za rok 2018

Vybrat si velkou večerní róbu, takovou, aby padla a současně měla nějaký překvapivý prvek nebo zkrátka "wow" efekt, je náročná disciplína i pro hollywoodské herečky. Které dámy ji letos aspoň v jednom případě zvládly na jedničku?

Zlaté glóby, předávání Oscarů, červený koberec v Cannes, ceny Emmy, filmové premiéry... to jsou jen některé akce, které vzbuzují veliká očekávání, co se týče přehlídky šatů. Letošní rok hned zkraje definovaly Zlaté glóby, které se na podporu hnutí #metoo sjednotily do černé barvy.Na Oscarech si to herečky již vynahradily, vévodil jim kovový lesk, červená i něžné pastely.

Pak přišlo Met Gala s náročnou náboženskou tématikou a nejpůsobivější šaty, které byly ušité z těžkého sametu a zlaté brokátové výšivky. Filmový festival v Cannes s předsedkyní poroty Cate Blanchett opět symbolizoval návrat k "women power". Opravdu krásné šaty se letos sešly na seriálových cenách Emmy, zde by bylo těžké vybrat jednu vítězku. Ale jestli nás někdo inspiroval k následujícímu výběru, pak to byly Margot Robbie a Saoirse Ronan na premiéře svého filmu Marie, královna skotská. Jejich šaty jsou tou pravou prosincovou pohádkou!

Nejkrásnější večerní šaty roku 2018 najdete ve fotogalerii.