Šaty na Oscarech: Kterým herečkám to slušelo nejvíc?

5. března 2018 • 07:29
Salma Hayek v šatech Gucci • Foto: Profimedia.cz

V Americe se v noci na dnešek předávaly nejprestižnější filmové ceny, Oscary, a ty tradičně provází i nejprestižnější přehlídka šatů. Po černých róbách na Zlatých Glóbech a cenách Bafta přišlo i na červený koberec jaro. Nejčastěji byly totiž k vidění jemné krémové pastelové odstíny protnuté metalickým leskem. 

Herečky sice tentokrát nechaly černé róby i bílé květiny doma, i tak výběr jejich šatů provázela jistá střihová praktičnost i barevná střídmost. Zřídka se objevila maximalistická róba s dlouhou vlečkou, o to častěji byly k vidění šaty splývavé, se zajímavě, ale jednoduše řešeným korzetem, popřípadě s jemně zdůrazněným pasem.

Odvážnější kreaci předvedla Salma Hayek, věrná fanynka módního domu Gucci, kde více znamená více  jejím šatům nechyběly volány ani diamantový lesk, zároveň měly velmi trendy odstín levandulové. Výrazná byla také Ashley Judd v odstínu ultra-violet anebo Meryl Streep, která dokázala, že vyšší věk lze stále vkusně sladit s kombinací červených šatů a hlubokého výstřihu. Na červenou vsadila i čerstvá držitelka Oscara za vedlejší roli ve filmu Já, Tonya Allison Janney.

Allison Janney a Frances McDormand, nové držitelky Oscara Allison Janney a Frances McDormand, nové držitelky Oscara Autor: Profimedia.cz

Hodně byl k vidění také kovový lesk. Jennifer Lawrence ho předvedla tradičně v šatech Dior, Lupita Nyong'o sáhla po šatech značky Atelier Versace a Gal Gadot alias Wonder Woman téměř zopakovala svoje šaty z Critics' Choice Awards. Zástupkyněmi něžné bílé byly tentokrát Margot Robbie, jež svými šaty oznámila svou novou spolupráci s módním domem Chanel, a také Jane Fonda, která v jemně třpytivém modelu Balmain působila poněkud přísně. 

A které herečce to slušelo nejvíc? Podívejte se do fotogalerie a najděte si svou favoritku. Určitě jich bude víc!

Fotogalerie

20 fotografií

 

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy