Barva roku 2018 ultra violet: Pustíte si ji do šatníku?

15. prosince 2017 • 06:00
Diletta Bonaiuti na pařížském fashion weeku • Foto: Profimedia.cz

Pantone Color Institut každoročně vyhlašuje symbolickou barvu roku. Pro letošní rok to byl svěže zelený odstín greenery, zatímco ten příští má ovládnout sytě fialová s lehkým nádechem domodra. Seznamte se s ultra violet, přesněji s odstínem PANTONE 18-3838 TCX. Co tato barva znamená a jak se odrazí v módních trendech? 

Kromě těchto každoročních predikcí Pantone Color Institut rovněž vyhodnocuje výskyt barev na londýnském a newyorském fashion weeku. Kdo by čekal, že ultra violet vzešla právě odsud, mýlil by se. Někteří designéři ji sice do svých kolekcí zahrnuli, ale jednalo se spíše o výjimky.

Zleva: Chanel, Salvatore Ferragamo, Gucci, Halpern Zleva: Chanel, Salvatore Ferragamo, Gucci, Halpern Autor: Profimedia.cz

Mnohem častěji byl na přehlídkových molech k vidění pastelový odstín levandulové. Ultra violet tedy nemá být brána jako módní trend, spíše má obecně symbolizovat dění ve společnosti, v kultuře, v designu nebo právě v módě. Čerpá z odkazu psychedelického Davida Bowieho v sedmdesátých letech i Prince a jeho Purple Rain o dekádu později. Evokuje vesmír a tajemno, působí mysticky, provokativně, ale současně probouzí kreativitu a dává naději v lepší zítřky. 

Tak proč to nevyjádřit právě svými šaty? Jak dokazují některé módní ikony, fialové se vůbec nemusíte bát. Když se správně zkombinuje, působí nesmírně přitažlivě a sofistikovaně.

Diletta Bonaiuti Diletta Bonaiuti Autor: Profimedia.cz
Olivia Palermo Olivia Palermo Autor: Profimedia.cz
Sveva Alviti Sveva Alviti Autor: Profimedia.cz

Baví vás odstín ultra violet? Podívejte se do fotogalerie, kde už teď seženete první stylové kousky.

Fotogalerie

8 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy