Nejkrásnější šaty a kalhotové kostýmy, které předvedly herečky v Cannes

11. května 2018 • 06:00
Dámská část poroty v Cannes • Foto: Profimedia.cz

Ještě jsme se ani nestihli vzpamatovat z opulentního Met Gala a už je tu filmový festival v Cannes. Ten s sebou přináší nejen porci těch nejzajímavějších filmů z celého světa, ale opět také ty nejslavnější herečky v perfektních outfitech, které se zde mísí s francouzskou nonšalancí. 

Letošní porotě festivalu v Cannes předsedá herečka Cate Blanchett, která vyniká nejen svým talentem a noblesou, ale i dokonalým stylem. Na červeném koberci jí to slušelo snad pokaždé, obzvlášť památné jsou její oscarové róby v něžných pastelových barvách. A protože pastely jsou letos velkým trendem, Cate si je s sebou vzala i do Cannes – v podobě cool kalhotových kostýmů.

Cate Blanchett Cate Blanchett Autor: Profimedia.cz

V devítičlenné porotě je letos pět žen, kromě Cate Blanchett také třeba herečky Kristen Stewart a Léa Seydoux, kterou si pamatujeme z bondovky Spectre, dále skladatelka Khadja Nin (na úvodním foto v turbanu) a režisérka a producentka Ava DuVernay (v zeleném). Mírná převaha žen je samozřejmě brána jako demonstrace boje za rovnost pohlaví ve filmovém průmyslu, nicméně Cate na tiskové konferenci pronesla, že ve filmové soutěži rozhodně nebude stranit ženám

Filmový festival, který potrvá až do 19. května, má za sebou prvních pár slavnostních projekcí a také velkolepý úvod na červeném koberci. Z nejznámějších hvězd se po něm prošly pravidelná návštěvnice Julianne Moore a Irina Shayk nebo oscarový pár Penélope Cruz a Javier Bardem, který přijel uvést film Všichni to vědí.

Penélope Cruz a Javier Bardem Penélope Cruz a Javier Bardem Autor: Profimedia.cz

Podívejte se do fotogalerie na doposud nejzdařilejší outfity. 

Fotogalerie

17 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy