Barevným trendům vládne Red Pear i olivová! Kde koupíte ty nejlepší a trendy kousky?

Americká společnost Pantone každoročně vyhlašuje oficiální barvu roku, ale také vytváří palety odstínů, které v daném období ovládnou módu i design. Na co se tedy můžete těšit letos na podzim a v zimě?

Červená barva má v aktuálních trendech hned dva zástupce, a to odstín s názvem Red Pear, který je pro podzimní měsíce jako stvořený, a také zářivý a nepřehlédnutelný odstín červené Valiant Poppy. Co se týče modré škály, budete to mít letos jednodušší: Největším trendem pro podzim a zimu není překvapivě žádný temný tón, ale odstín Nebulas Blue, který je jen o něco málo tmavší než jasně nebeská modř.

Z aktuálních kolekcí je ale jasné, že jedním z nejvýraznějších barevných trendů je žlutá. Podle trendů z letošních fashion weeků bude žlutá barva v kurzu i na jaře příštího roku, takže se nemusíte bát, že nově pořízený kousek unosíte jen pár měsíců. A pokud chcete opravdu důkladně následovat trendy, pořiďte si oblečení nebo doplněk v lehce nazelenalém odstínu Ceylon Yellow nebo zářivém odstínu Limelight. Jestli jste fanouškem citrusových tónů, určitě si oblíbíte i pomerančový tón Russet Orange.

Oblíbenost získala také aktuální barva letošního roku Ultra Violet, která pronikla i do zimních kolekcí na příští rok. Její světlejší varianta Crocus Petal je sice na první pohled spíše letním odstínem, ale v kombinaci s temnějšími podzimními tóny vypadá skvěle.

Na své si ale přijdou i ti, kteří na podzim touží po zahalení do temnějších tónů. Odstín Martini Olive, jak už název napovídá, je olivově zelený s nádechem hnědé. Oproti tomu Quetzal Green je mix temně zelené s modrou.

Tipy na nákupy najdete v galerii: