Měsíc módy

Móda v ulicích Londýna: Inspirace, jak nosit kostky, žlutou & trenčkoty

20. září 2018 • 06:00
Street style z londýnského fashion weeku • Foto: Profimedia.cz

Londýnský fashion week je za námi a zanechal po sobě celou řadu krásné inspirace, jak nosit podzimní trendy (a částečně i ty jarní).

Na úvod je třeba říct, že každá metropole mívá svůj specifický street style. Ten londýnský v posledních sezónách patřil spíše k těm víc avantgardním, kde se neotřelý street wear potkával s výraznými barvami i materiály, jako jsou umělé kožešiny, latex nebo třásně.

Letos na podzim je vše jinak a britská metropole se vrací ke svým kořenům  v ulicích během konání fashion weeku nechyběly tradiční i méně tradiční trenčkoty (jejich tradici založil Thomas Burberry, který je ovšem původně navrhoval pro vojáky), kostky ve všech barvách a podobách a z jarních trendů optimisticky prosvítávala jasně žlutá

Street style z londýnského fashion weeku Street style z londýnského fashion weeku Autor: Profimedia.cz
Street style z londýnského fashion weeku Street style z londýnského fashion weeku Autor: Profimedia.cz

A jaké doplňky teď letí, alespoň podle influencerů z Londýna? Jednoznačně kabelky s efektem krokodýlí kůže (konkrétně model Olivia od londýnské návrhářky korejského původu Rejiny Pyo) a kovbojské boty (například od dánské značky Ganni), které jsou novým "must-have" k šatům.

Street style v Londýně Street style v Londýně Autor: Profimedia.cz

Více inspirativních outfitů pro podzimní dny najdete ve fotogalerii.

Fotogalerie

17 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek